MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W uzasadnieniu podkreślono szczególny wkład mgr Damiana Dudy we wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Z wielką dumą informujemy, że mgr Damian Duda został odznaczony medalem «Nagroda Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy» IIІ stopnia. W uzasadnieniu podkreślono szczególny wkład mgr Damiana Dudy we wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, zacieśnianie współpracy międzypaństwowej oraz znaczący wkład w przywrócenie pokoju w regionie. Dodano, że wielokrotnie z narażeniem życia niósł pomocy poszkodowanym i potrzebującym w trakcie ostrzałów ludności cywilnej przez żołnierzy Federacji Rosyjskiej.  

Uroczystość odbyła się 31 października 2022 r. w Ambasadzie Ukrainy w Warszawie, a odznaczenie wręczyli szef Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Szapowałow oraz Ambasador Ukrainy w RP Wasyl Zwarycz.

Mgr Damian Duda zatrudniony jest w Katedrze Stosunków Międzynarodowych, Instytut Nauk o Polityce i Administracji, Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Jednocześnie pełni funkcję szefa Departamentu Polityki Informacyjnej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa RP.

 

Źródło: https://www.umcs.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!