MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Co się dzieje w laboratoriach Politechniki Wrocławskiej po godzinach? Przyjdź i sprawdź!

Co się dzieje w laboratoriach Politechniki Wrocławskiej po godzinach? Przyjdź i sprawdź!

18 i 19 listopada otwieramy nasze pracownie dla wszystkich chętnych. Naukowcy PWr pokażą w nich, jak rozmawiają ze sobą maszyny, dadzą wskazówki, jak uwarzyć najlepsze piwo, nauczą szermierki elektronami, a nawet podpowiedzą, jak skutecznie oszczędzać energię w domu.

– W ramach Nocy Politechniki 2022 przygotowaliśmy ponad 40 wydarzeń – mówi Iwona Szajner z Działu Informacji i Promocji Politechniki Wrocławskiej. – Zapraszamy m.in. do odwiedzania laboratorium chemicznego, komory klimatycznej, laboratorium termodynamiki, Geocentrum czy pracowni oftalmicznej. Z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego – niezależnie od wieku i zainteresowań.

Z wydarzeniami startujemy w piątek, 18 listopada o godzinie 17.00. Całość zakończy się późno w nocy, więc z myślą o najmłodszych pasjonatach nauki przedłużyliśmy Noc Politechniki aż do sobotniego poranka.

– Przygotowaliśmy warsztaty architektoniczne i chemiczne, zabawy językowe, zagadki detektywistyczne, wyprawę do krainy lodu, a nawet naukę... lutowania – mówi Iwona Szajner. – Zapraszamy na Politechnikę dzieci wraz z rodzicami już od godziny 10.

Udział w Nocy Politechniki jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się pospieszyć z zapisami.

Szczegółowy program wydarzenia oraz link do zapisów można znaleźć na stronie – https://pwr.edu.pl/noc-politechniki.

https://pwr.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt