MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

27 października 2022 roku na Uniwersytecie Warszawskim odbył się w V Kongres Edukacji organizowany przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

V Kongres Edukacji był okazją do świętowania 35-lecia programu Erasmus+. Kluczowym tematem Kongresu było umiędzynarodowienie w obszarze szeroko rozumianej edukacji. Podczas wydarzenia odbyły się m.in. sesje dotyczące realizacji priorytetów horyzontalnych programu Erasmus+ w międzynarodowych projektach edukacyjnych oraz sesje w ramach Erasmus+ Sport i Europejskiego Korpusu Solidarności. 

– Gratuluję programu, gratuluję Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, że z powodzeniem koordynuje wdrażanie tego programu do polskich szkół, placówek oświatowych i uczelni. Cieszę się, że realizacja tego programu będzie rozszerzona – mówiła Sekretarz Stanu w MEiN Marzena Machałek podczas uroczystości.

Jak wskazywała Sekretarz Stanu w MEiN, dwukrotny wzrost budżetu programu Erasmus+ to szansa na pogłębienie współpracy samorządów, placówek oświatowych i biznesu: – 28 mld euro to jest naprawdę zasadnicza zmiana, którą będzie można wykorzystać dla dobra polskiej edukacji, dla dobra biznesu, polskiej gospodarki i rozwoju społecznego – dodała wiceminister.

W ramach tegorocznej, piątej edycji Kongresu Edukacji został także nagrany reportaż z okazji 35-lecia programu Erasmus+.

Podczas wydarzenia wręczono nagrody w konkursie European Language Label, EDUinspiracje oraz Europejskiej Nagrody za innowacyjność w nauczaniu (EITA).

Źródło:

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt