MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Do 18 listopada naukowcy z Ukrainy mogą się zgłaszać na pobyt badawczy w ramach Global Education Outreach Program (GEOP). Roczny (12 miesięcy) pobyt oferowany jest przez warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z Fundacją im. Róży Luksemburg, przy wsparciu prywatnych darczyńców z całego świata.

Projekt "GEOP Fellowship for Ukrainian Scholars at Risk" ma na celu zapewnienie wsparcia ukraińskim naukowcom, aby mogli kontynuować swoją pracę badawczą. Ze względu na to, że Muzeum POLIN jest instytucją promującą historię i kulturę polskich Żydów, o udział w projekcie mogą ubiegać się naukowcy z tytułem doktora lub jego odpowiednikiem, studiujący dowolną dziedzinę związaną z Żydami wschodnioeuropejskimi, taką jak historia, kulturoznawstwo, muzyka, historia sztuki, historia publiczna, muzealnictwo, studia nad pamięcią lub dziedziny pokrewne.

Stypendysta prowadzący badania w Warszawie będzie otrzymywał miesięczne wynagrodzenie w wysokości 6000 zł brutto (ok. 1400 USD) przez okres 12 miesięcy. Stypendysta przebywający na Ukrainie będzie otrzymywał miesięczne wynagrodzenie w wysokości 5500 zł brutto (ok. 1200 USD) przez ten sam okres. Stypendium GEOP jest otwarte dla wszystkich obywateli Ukrainy, którzy w momencie inwazji zamieszkiwali na terenie Ukrainy.

Aplikację należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenie w języku angielskim powinno zawierać CV, opis proponowanego projektu badawczego (max. 2 str.), list rekomendacyjny oraz oświadczenie, że kandydat nie pobiera innych podobnych stypendiów przeznaczonych dla ukraińskich uczonych z terenów objętych wojną.

GEOP Fellowship for Ukrainian Scholars at Risk odbywa się w ramach Global Education Outreach Program.

Więcej informacji tutaj.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt