MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W roku akademickim 2022/2023 możliwość udziału w programie Erasmus+ otrzymali studenci, doktoranci i pracownicy ukraińskich uczelni medycznych. Jest to forma pomocy dla ogarniętej wojną Ukrainy.

Erasmus+ to program wsparcia Unii Europejskiej, który umożliwia studentom i pracownikom uczelni z krajów członkowskich podnoszenie kompetencji i zdobywanie międzynarodowego doświadczenia. W tym roku akademickim 2022/2023 możliwość udziału w programie otrzymali studenci, doktoranci i pracownicy ukraińskich uczelni medycznych, z którymi podpisane zostały umowy w ramach Erasmus+ (lub zostaną podpisane). Jest to forma pomocy dla ogarniętej wojną Ukrainy, której bolesne skutki odczuwają także uniwersytety.

Środki na ten cel uzyskano dzięki specjalnym staraniom władz WUM. To między innymi działania przedstawicieli naszego uniwersytetu przyczyniły się do przyznania przez Komisję Europejską (na wniosek Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji) pieniędzy na udział ukraińskich uczelni w programie Erasmus+ w Polsce.

Dotąd przyjechało do nas pięć doktorantek z Bogomolets National Medical University (NMU) w Kijowie. Realizują one praktyki w ramach przygotowywanych przez siebie rozpraw doktorskich w Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby, II Klinice Położnictwa i Ginekologii, Katedrze i Klinice Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi, I Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii. W trakcie ustaleń z NMU jest przyjazd kolejnych pięciu osób. W najbliższym czasie trzytygodniowe szkolenie z rehabilitacji odbędzie u nas dwóch lekarzy oraz fizjoterapeuta z NMU, którzy zamieszkają w wyremontowanym przez sponsorów i wyposażonym przez naszą społeczność mieszkaniu WUM. Pięciu studentów i doktorantów przyjedzie również z Ivano-Frankovska oraz pięciu doktorantów z Tarnopola. Chęć wymiany akademickiej z WUM zgłosiły także uniwersytety ze Lwowa i Połtawy. 

Ukraińskie uczelnie medyczne zainteresowane wymianą akademicką z WUM zapraszamy do kontaktu z Lidią Przepiórą-Dziewulską z Działu Współpracy z Zagranicą

 

Źródło: https://www.wum.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.