MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


14 listopada 2022 roku na Politechnice Śląskiej swoją działalność zainaugurował Instytut Europejski Uniwersytetu Yanshan. Naukę w nim podjęło 61 studentów z Chin którzy będą studiować na czterech wydziałach Politechniki Śląskiej: Elektrycznym, Mechanicznym Technologicznym, Chemicznym oraz Automatyki, Elektroniki i Informatyki.

Instytut Europejski Uniwersytetu Yanshan został powołany w lutym 2021 roku przez Politechnikę Śląską oraz Yanshan University z Chin. Jego celem jest wspólne kształcenie polskich, chińskich oraz zagranicznych studentów.

– To wielka szansa, przede wszystkim dla naszej Uczelni, szansa w zakresie umiędzynarodowienia. Pozyskaliśmy znaczącą grupę 61 studentów z Chin, która rozpoczęła kształcenie na Politechnice Śląskiej w ramach wspólnego programu. To pierwsza taka inicjatywa, którą udało nam się zrealizować jako wspólne przedsięwzięcie z uczelnią zagraniczną. Na razie kształcimy na pięciu kierunkach, ale będziemy starali się tę ofertę rozszerzać i liczymy na to, że oprócz studentów chińskich i polskich, dołączą również studenci z innych krajów – powiedział rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Więcej informacji: https://www.polsl.pl

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt