MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Liczba studentów zagranicznych chcących studiować w Finlandii znacznie wzrosła w tym roku.

Najwięcej studentów przybywających do tego kraju pochodzi z Rosji i Chin.

Do końca października 2022 roku pierwsze zezwolenia pobytowe na studia wydano 7060 aplikantom spoza UE. To wzrost o około 54%. Studenci złożyli też rekordową liczbę 8336 wniosków. Wzrost liczby wniosków wynosi około 62%.

Nowe przepisy mają pozytywny wpływ na liczbę wnioskodawców Wraz z wejściem w życie nowych przepisów w kwietniu, przeprowadzka do Finlandii jest teraz łatwiejsza dla studentów zagranicznych. Studenci z zagranicy mogą otrzymać zezwolenie na pobyt na cały okres studiów. Wcześniej jednorazowo studenci mogli otrzymać zezwolenie na pobyt maksymalnie na dwa lata. Nowe prawo ułatwia także poszukiwanie pracy po ukończeniu studiów. Kolejną istotną zmianą jest to, że rodziny studentów częściej niż w poprzednich latach ubiegają się o fińskie zezwolenie na pobyt.

Oprócz przyjęcia na studia w Finlandii, studenci ubiegający się o zezwolenie na pobyt muszą posiadać wystarczające środki na życie w Finlandii oraz ubezpieczenie, które pokryje koszty leczenia w Finlandii w przypadku choroby.

Opr. MTA

 

Źródło: https://www.helsinkitimes.fi

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt