MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Uniwersytet Łódzki, jako pierwsza publiczna uczelnia w Polsce, uruchamia Kolegium Doktorskie, którego słuchacze będą mogli eksternistycznie zdobyć stopień doktora nauk prawnych.

"Tworząc Kolegium Doktorskie, myśleliśmy o wszystkich tych, którzy chcieliby rozwijać się naukowo, ale ich obowiązki i codzienne obciążenia związane z wykonywanym zawodem nie pozwalają im na standardowe studia III stopnia w szkole doktorskiej" - wyjaśnił kierownik nowej jednostki prof. Krzysztof Stefański z Katedry Prawa Pracy na UŁ.

Oferta kolegium skierowana jest do prawników z tytułem magistra oraz osób, których praca ma związek ze stosowaniem prawa. Zajęcia będą trwały tylko trzy semestry, a nie cztery lata, jak w klasycznych szkołach doktorskich. W tym czasie słuchacze mają otrzymać niezbędną wiedzę merytoryczną ze wszystkich gałęzi prawa oraz wskazówki metodologiczne potrzebne do napisania doktoratu. Następnie pod okiem opiekunów będą mogli kontynuować swoje badania naukowe i pisać rozprawy doktorskie w trybie eksternistycznym.

"Zdajemy sobie sprawę z tego, że uczestnicy naszych zajęć prowadzą bardzo intensywne życie zawodowe, a jednocześnie bliska jest nam idea work-life balance. Dlatego postaramy się nie obciążać ich nadmiernie. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu, w soboty, w trybie hybrydowym. Dużą wagę przywiązujemy jednak do indywidualnych kontaktów uczestników z ich opiekunami naukowymi" - dodał prof. Stefański.

Za dydaktykę i opiekę naukową nad słuchaczami odpowiedzialni będą prawnicy, profesorowie Wydziału Prawa i Administracji UŁ, reprezentujący pełne spektrum dziedzin prawa. Zajęcia stacjonarne będą odbywać się w budynku WPiA UŁ - popularnym "Pragrafie" przy ul. Kopcińskiego. Kolegium zainauguruje działalność 26 listopada.

 

Źródło: https://naukawpolsce.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt