MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” po raz piąty organizuje Women in Tech Camp - największy tematyczny wyjazd, wspierający maturzystki i studentki niższych roczników w rozwoju swojej przyszłej kariery zawodowej.  

Spotkania te mają za zadanie wesprzeć 160 stypendystek w różnych obszarach rozwoju wiedzy i umiejętności. W czasie czterech dni mogą one skorzystać z porad mentoringowych oraz warsztatów i prelekcji, które wyposażą je w realne zawodowe umiejętności, poszerzą już te zdobyte i otworzą drogę do profesjonalnej kariery zawodowej.

Mentorzy dzielą się również swoim doświadczeniem w rozwoju ich kariery i w ten sposób przekazują swoją wiedzę w zakresie zdobywania tzw. miękkich umiejętności. Cały program zdecydowanie poszerza kompetencje młodych programistek, a wiele z nich, w czasie trwania campu, zdobywa staże lub dostaje pierwszą pracę.

Partnerzy programu to duże technologiczne firmy, które również we własnym interesie mają potrzebę wspierania młodych adeptek programowania. Wsparcie na tym etapie wyboru dalszej życiowej drogi jest często drogowskazem do dalszych poszukiwań i rozwoju, a dowodem na skuteczność programu jest fakt, że jego poprzednie uczestniczki zostają mentorkami i wspierają swoje młodsze koleżanki.

W tym roku camp jest również  podsumowaniem kolejnych edycji programów stypendialnych Fundacji Edukacyjnej Perspektywy: IT For SHE , LeaderSHEp  Academy  oraz Laureatek Stypendialnego Programu AlphaLab i Perspektywy.

https://womenintechcamp.pl/

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt