MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W Gdańsku rozpoczęły się trzydniowe zawody SkillsPoland 2022. To największy w Polsce konkurs umiejętności branżowych. W rywalizacji weźmie udział blisko 200 zawodników, którzy zmierzą się w 22 konkurencjach. Podczas inauguracji SkillsPoland przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Fundacji Rozwoju Edukacji podpisali umowę na realizację projektu EuroSkills 2023 Gdańsk. Wartość przedsięwzięcia to prawie 33 mln zł.

SkillsPoland 2022

W trzydniowej rywalizacji weźmie udział prawie 200 uczniów ze szkół branżowych i techników oraz studenci uczelni technicznych. Gościnnie wystąpi także 12 zawodników z zagranicy, w tym z Czech, Danii, Holandii, Francji, Szwecji, Węgier. Zmagania będzie oceniało ponad 100 sędziów, w tym 14 ekspertów zagranicznych.

– SkillsPoland to prawdziwe święto szkolnictwa branżowego. Już dziś życzę powodzenia i trzymam kciuki za wszystkich uczestników. Jestem przekonana, że jak zwykle rywalizacja będzie przebiegała na najwyższym poziomie – powiedziała wiceminister Marzena Machałek w nagraniu skierowanym do uczestników wydarzenia. 

Zawodnicy będą rywalizowali w 22 konkurencjach: architektura krajobrazu, BIM/budownictwo cyfrowe, chmura obliczeniowa, cukiernictwo, cyberbezpieczeństwo, florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, gotowanie, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, integracja robotów przemysłowych, meblarstwo, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych, mechatronika, obsługa gości hotelowych, przemysł 4.0, serwis restauracyjny, stolarstwo, spawalnictwo, technologia mody, zabiegi kosmetyczne. Zwycięzcy będą reprezentowali nasz kraj na zawodach EuroSkills w przyszłym roku. 

Wydarzeniu towarzyszą panele dyskusyjne z przedstawicielami nauki, biznesu i instytucji publicznych, warsztaty tematyczne oraz targi szkół. 

Podpisanie umowy na organizację EuroSkills Gdańsk 2023

W pierwszym dniu zawodów przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Fundacji Rozwoju Edukacji podpisali umowę na realizację projektu EuroSkills 2023 Gdańsk. Wartość przedsięwzięcia to prawie 33 mln zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Podpisy na dokumencie złożyli Dyrektor Departamentu Funduszy Strukturalnych Marek Lewiński oraz Dyrektor Generalny FRSE Paweł Poszytek. 

Już za rok, na początku września (5-9 września 2023) Gdańsk będzie gościł 600 najzdolniejszych uczniów z całej Europy. Będą oni rywalizowali w 43 konkurencjach (40 oficjalnych i 3 demonstracyjnych). Rywalizację będzie oceniało 500 ekspertów. Szacujemy, że zawody obejrzy nawet 100 tys. osób. 

Euroskills, największa w Europie olimpiada umiejętności branżowych, będzie okazją do promocji kształcenia zawodowego. Na ten aspekt wydarzenia zwróciła uwagę wiceminister Marzena Machałek: – Organizacja zawodów EuroSkills to nie tylko wielkie wyróżnienie, ale również ogromna szansa, aby przybliżać młodym ludziom perspektywy związane z rozwojem umiejętności branżowych i zawodowych. Przedsięwzięcie w istotny sposób odpowiada także na potrzeby rynku pracy oraz wspiera budowanie nowoczesnej i innowacyjnej gospodarki. Zawody EuroSkills będą niepowtarzalną okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, nawiązywania kontaktów, a także promocji młodych talentów. 

Źródło: www.gov.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.