MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Z okazji rozpoczynającego się właśnie roku akademickiego, minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka złożyła studentom życzenia za pośrednictwem nagrania video.

– Chciałabym, by był to rok, w którym wasze twórcze aspiracje będą w pełni realizowane, a wasze prawa w pełni przestrzegane – powiedziała minister w przesłaniu. – Dobre programy studiów, kompetentni wykładowcy, rzetelna pomoc przy twórczej pracy, dostęp do laboratoriów to wasze prawa i zobowiązania waszych uczelni.

Prof. Kudrycka odniosła się także do praw studenta, które gwarantowane są przez niedawno podpisaną Kartę Praw Studenta: – Macie zatem prawo do kształcenia na wysokim poziomie, dobrego przygotowania do pracy zawodowej, a także kariery naukowej. Do stabilnego rytmu studiów, w którym nikt nie będzie zaskakiwał was opłatami za egzaminy czy za rozmaite usługi edukacyjne.

– Dołożę starań, by Karta Praw Studenta była przestrzegana na każdej uczelni. By w tym roku akademickim uczelnie wywiązały się ze wszystkich obowiązków tak samo rzetelnie, jak będą egzekwowały stawiane wam wymagania – zapewniła.

Na koniec, minister Kudrycka życzyła wszystkim studentom powodzenia w nowym roku akademickim, do których to życzeń przyłącza się cała redakcja Perspektyw.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!