MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już po raz szósty Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz ze znakomitymi partnerami technologicznymi organizuje Women in Tech Camp, czyli obóz dla najzdolniejszych i najbardziej ambitnych studentek kierunków STEM z polskich uczelni. To największy tego typu camp w Europie, który odbywa się w tym roku 5-8 grudnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Uczestniczki to aż 160 dziewczyn studiujących kierunki z dziedziny IT, Tech i nauk ścisłych.

Fajnie jest znaleźć w życiu coś, co jest dla nas ważne i co jest naszym celem. To właśnie robimy w Women in Tech i w Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i do takiej aktywności też was dzisiaj zapraszamy – mówiła dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, w czasie uroczystej inauguracji Women in Tech Camp. – Ten camp jest też po to: by was wspierać, byście się mogły na tym wczesnym etapie swojej drogi spotkać i poznać, znaleźć w sobie siłę i pomysł na siebie, by wspólnie z innymi zmieniać, budować i rozwijać świat.

Jak dalej mówiła dr Siwińska, kobiety są mądre, dynamiczne, mają inicjatywę, odpowiadają nie tyko za technologię, ale też walczą na całym świecie o istotne dla współczesnego świata wartości: wolność, równość, edukację, klimat. – Coraz bardziej widzimy, że nasz głos jest potrzebny światu, bo niesie równowagę. Przyszłością świata jest kolorowa, swobodna różnorodność. Możemy ją razem współtworzyć.

Women in Tech Camp to dla studentek niezwykła okazja do – zgłębienia tajników programowania (warsztaty techowe i umiejętności miękkich – ponad 50 różnych spotkań), spotkania z wybitnymi mentorami i mentorkami (ponad 130 osób z najlepszych globalnych firm technologicznych) oraz zaplanowania kariery profesjonalnej i ścieżki rozwoju osobistego w branży technologicznej (targi kariery, sesje role models). Dziewczyny stworzą też network inspiracji i wzajemnego wsparcia, który stanowić będzie fundament dla ruchu wybitnych kobiet w IT. Oprócz tego na campie przygotowano zajęcia sportowe, specjalne wieczorne imprezy (m.in. Pool Party i Cosmic Dinner), inaugurację programu stypendialnego AlphaLab-Perspektywy oraz finał programu mentoringowego IT for She i wiele innych atrakcji.

Partnerami wydarzenia są: Aptiv, Accenture, Fundacja Kronenberga/Citi, Ericsson, Goldman Sachs, Google, Intel, Motorola Solution, NatWest, P&G, Point72, StateStreet.

Więcej: https://womenintechcamp.pl/.

MT

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt