MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Za nami bardzo udane targi International Education Fairs w stolicy Azerbejdżanu – Baku, które odbyły się w dniach 3 – 4 grudnia 2022 r. Przez dwa dni targi odwiedziło blisko 2 tysiące osób. W sobotę przyjechali przede wszystkim uczniowie ze szkół, natomiast niedziela była dniem rodzinnym.

Stoisko Study in Poland reprezentowało sześć uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechnika Krakowska, Politechnika Poznańska, Politechnika Wrocławska i Uczelnia Łazarskiego.

Polskie stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Młodzież z Azerbejdżanu pytała o możliwości studiowania za granicą i szukała tańszych ofert. Polska wydaje im się krajem o znacznie korzystniejszych warunkach finansowych niż kraje Europy Zachodniej.

Podczas rozmów z kandydatami z Azerbejdżanu padały pytania o konkretne kierunki studiów (najwięcej pytań dotyczyło kierunków IT) i warunki studiowania na polskich uczelniach.

Widoczny jest znaczący wzrost zainteresowania studiami w naszym kraju. Odzwierciedla się to w statystykach, albowiem w roku akademickim 2021/22 wzrosła liczba studentów z Azerbejdżanu. W roku akademickim 2016/2017 na polskich uczelniach studiowało tylko 281 studentów z tego kraju. W roku akademickim 2021/22 studiowało 1814 osób z Azerbejdżanu. To o 398 studentów z tego kraju więcej niż rok wcześniej. Głównie wybierają uczelnie niepubliczne. Najwięcej studentów z Azerbejdżanu studiuje w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej (447) oraz w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie (352). Na trzecim miejscu uplasowała się Akademia Finansów i Biznesu Vistula z Warszawy (182).

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!