MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już w tydzień po konferencji w Lublinie inaugurującej program „INCUBATING FREEDOM for Ukraine – Adapting Women to Digital Economy” ekipa Perspektyw znowu pojawia się w tym mieście, które staje się swoistą duo-stolicą dwóch krajów - centrum działań polsko-ukraińskich związanych z przezwyciężaniem skutków rosyjskiej agresji. Właśnie w Lublinie odbyło się 12 grudnia spotkanie dr Bianki Siwińskiej, prezeski Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” z Iryną Wereszczuk, wicepremierką rządu Ukrainy i minister ds. reintegracji terytoriów czasowo okupowanych, odpowiadającą za opiekę nad uchodźcami wojennymi. Tematem rozmowy był rozwój programu „INCUBATING FREEDOM. W spotkaniu uczestniczył także Wasyl Zwarycz, ambasador Ukrainy oraz Waldemar Siwiński, założyciel Perspektyw. 

Jest dla nas sympatyczne i wielce obiecujące, że gdy Pani Premier Wereszczuk dowiedziała się o projekcie „INCUBATING FREEDOM for Ukraine – Adapting Women to Digital Ecpnomy” od razu poprosiła o włączenie do programu jej jednodniowej wizyty w Polsce godzinnego spotkania z kierownictwem Fundacji Perspektywy.

Była to znakomita rozmowa, podczas której omówiliśmy szczegółowe aspekty związane z realizacją programu „INCUBATING FREEDOM for Ukraine” i otrzymaliśmy zapewnienie Pani Premier dotyczące wszechstronnego wsparcia naszych działań, a także zagwarantowania odpowiednich miejsc pracy w Ukrainie dla wszystkich kobiet, które po uzyskaniu wyższych kompetencji w zakresie IT zdecydują się wrócić do swojego kraju.

 

Ukraina i Polska potrzebują kobiet posiadających kompetencje w zakresie IT. Projekt „Incubating Freedom”, zakładający przeszkolenie w tym zakresie 30 tysięcy ukraińskich kobiet, które w wyniku wojny znalazły się po 24 lutego w Polsce, odpowiada obecnym i przyszłym potrzebom obu krajów.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają tę inicjatywę i zapraszamy kolejnych partnerów! To zadanie możemy wykonać tylko wspólnie!

Perspektywy

 

 

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt