MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS tradycyjnie już organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów pn. Pogotowie przedmaturalne z fizyki. Kurs ma przygotować uczestników do egzaminu dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym. Internetowa rejestracja na zajęcia rusza 5 stycznia br. o godz. 8:00.

Celem organizatorów, czyli pracowników naukowych z Instytutu Fizyki UMCS, jest usystematyzowanie wiedzy uczniów, zwrócenie uwagi na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnienie ewentualnych braków. Zakres tematyczny zajęć pokrywa się w całości z wymaganiami maturalnymi. I choć pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, z pewnością wspomoże kształcenie prowadzone w szkole średniej.

W tym roku Pogotowie przedmaturalne z fizyki odbędzie się zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej:

- zajęcia w formie stacjonarnej w Instytucie Fizyki UMCS odbędą się w dniach 16-21 stycznia 2023 r. (w pierwszym tygodniu ferii w województwie lubelskim); będzie to cykl pięciu spotkań trwających ok. 5 godz. każde; więcej:

https://archimedes.umcs.pl

- zajęcia w formie zdalnej planowane są jako cykl dziesięciu spotkań odbywających się w kolejne soboty, począwszy od 21 stycznia 2023 r.; każde spotkanie zaplanowano na ok. 2,5 godz. i podzielono na dwie części: ćwiczeniową i wykładową: więcej: https://archimedes.umcs.pl.

Udział w każdym z dwóch kursów jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji. Formularze zgłoszeniowe na obie części są oddzielne – organizatorzy proszą o zwrócenie uwagi, czy chętni zapisują się na właściwy, interesujący ich kurs.

Rejestracja na każdy z kursów rozpocznie się w czwartek, 5 stycznia o godzinie 8:00, na stronie https://archimedes.umcs.pl. Liczba miejsc ograniczona! O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt