MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Rusza ósma edycja popularnego wśród młodzieży ogólnopolskiego konkursu językowego „Faces of America”. Inicjatywa organizowana jest na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej od 2015 r. Do ubiegłorocznej edycji konkursu zgłosiło się aż osiemdziesiąt szkół ponadpodstawowych z całego kraju.

Głównym celem konkursu jest promowanie znajomości języka angielskiego, podniesienie poziomu umiejętności językowych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, a także popularyzowanie szeroko rozumianej wiedzy na temat kultury amerykańskiej.

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie mają za zadanie przygotowanie pracy konkursowej w formie eseju (limit słów: 250) na jeden z trzech proponowanych tematów:

  • „What is the USA most famous for?”
  • „Does emigration to the USA still make sense in Europe?”
  • „Would you like to study at one of American universities? Why/why not?”.

Zgłoszenia do pierwszego etapu konkursu należy przesyłać do 19.02.2023 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nadesłane eseje oceni komisja konkursowa, według takich kryteriów jak: wartość merytoryczna, język oraz innowacyjność. Uczestnikiem konkursu może być drużyna złożona z trzech przedstawicieli szkoły, która do 19.02.2023 r. zgłosi swój udział przesyłając mailowo: pracę konkursową, nazwę szkoły, dane osobowe członków drużyny (imiona, nazwiska) oraz nauczyciela pełniącego funkcję opiekuna drużyny. Ogłoszenie wyników pierwszego etapu konkursu nastąpi 1.03.2023 r. i zostanie opublikowane na stronie www.umcs.pl.
Na podstawie przesłanych prac konkursowych wyłonionych zostanie 10 drużyn zakwalifikowanych do etapu drugiego, czyli 60-minutowy testu wielokrotnego wyboru z zakresu znajomości kultury i języka angielskiego. Pięć najlepszych zespołów weźmie udział w quizie kulturowym wzbogaconym o elementy multimedialne.

Etap drugi i trzeci odbędą się 21.03.2023 r., podczas Drzwi Otwartych UMCS. Zarówno dla uczestników, jak i laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu: phavi.umcs.pl 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt