MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


27 stycznia br. Rada Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów zatwierdziła wniosek Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu o przyjęcie do grona pełnoprawnych członków EUA (Individual Full Member). Przyjęcie UPP do EUA wpisuje się w strategię rozwoju Uczelni w zakresie wzmacniania współpracy międzynarodowej pomiędzy instytucjami szkolnictwa wyższego na poziomie europejskim w obszarze nauki, dydaktyki i innowacji.

EUA to największa organizacja reprezentująca uniwersytety w Europie. Zrzesza ponad 850 organizacji z 48 krajów europejskich, w tym uczelnie prowadzące działalność badawczą oraz dydaktyczną, a także krajowe stowarzyszenia rektorów i inne organizacje związane z nauką i szkolnictwem wyższym. Po przyjęciu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu EUA ma już w swoim gronie 38 polskich uczelni.
EUA zapewnia instytucjom członkowskim możliwości wymiany informacji w dziedzinie szkolnictwa wyższego i badań naukowych oraz reprezentuje sektor edukacji na forach społecznych i politycznych (np. Komisja Europejska, Parlament Europejski). Umożliwia również dzielenie się najlepszymi praktykami poprzez uczestnictwo we wspólnych projektach i wydarzeniach obejmujących wiele szkół wyższych.

puls.edu.pl

eua.eu

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!