MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Światła, kamera, matma!20 sierpnia 2012 roku ruszyła piąta edycja ogólnopolskiego konkursu filmowego Matma Mnie Kręci. Aby wziąć w nim udział trzeba nakręcić krótki film prezentujący zalety znajomości matematyki. Główną nagrodą jest 10 000 złotych.

 

Konkurs Matma Mnie Kręci cieszy się sporą popularnością. Dotychczasowe edycje zgromadziły łącznie ponad 300 filmów, które w serwisie You Tube, obejrzano blisko 1 400 000 razy. Nadsyłane prace konkursowe prezentują nowe spojrzenie na świat liczb, zachęcając do zagłębienia się w nim. - Głównym celem konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodych ludzi. Samo zapoznanie się z kilkoma nagrodzonymi pracami może wzbudzić u młodych ludzi ciekawość. Może to być impuls do spojrzenia na matematykę nie tylko przez pryzmat wykładów i lekcji, ale jako coś niezwykle atrakcyjnego. Przecież matematyka otacza nas każdego dnia, a my niekoniecznie zwracamy na to uwag. Może warto otworzyć na nią oczy… – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca konkursu.

Jak co roku, zadaniem uczestników piątej edycji konkursu będzie stworzenie krótkiego filmu, w którym zaprezentują co w matematyce pociąga ich najbardziej. By wziąć udział należy zarejestrować się na stronie kalkulatory.pl i przesyłać do 4 listopada stworzony przez siebie film. Następnie zostanie uruchomione głosowanie internetowe, a po nim ostateczną decyzję podejmie jury, złożone z matematyków oraz filmowców. Prace będą oceniane według kryteriów takich, jak: pomysłowość, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz promocja matematyki.

Laureat konkursu otrzyma 10 000 złotych, a zdobywcy kolejnych miejsc: cyfrowy aparat fotograficzny Casio oraz kalkulator graficzny Casio ClassPad 330. Kalkulatory zostaną również przyznane najwyżej ocenianym filmom, w podziale na grupy wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponad gimnazjalne. Organizatorzy postanowili w tym roku przyznać także specjalną nagrodę w kategorii pomysłowość. Będzie to kalkulator graficzny Casio FX-CG20. Nagrodę otrzyma film, który znajdzie się poza pierwszą trójką i będzie miał najwyższą ocenę w kategorii pomysłowość. Jak co roku, wskazany przez laureata pedagog otrzyma „Nagrodę Mistrza” w postaci kalkulatora Casio FX-9860GII i projektora multimedialnego.

Szczegóły dotyczące konkursu Matma Mnie Kręci można znaleźć na www.kalkulatory.pl.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt