MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

French University Sciences Po ostrzegł swoich studentów, aby nie korzystali z ChatGPT – generatora tekstu AI, uruchomionego przez OpenAI w listopadzie 2022 roku, służącego do wykonywania zadań akademickich. Inne uczelnie również pracują nad polityką dotyczącą korzystania z tego narzędzia.

Chociaż uniwersytet, który jest jednym z najlepszych we Francji, nie ujawnił jeszcze, w jaki sposób wykryje korzystanie z ChatGPT wśród studentów, to jest zdeterminowany, aby uznać jego użycie za oszustwo i plagiat. Uniwersytet wysłał już e-maile do studentów i pracowników wydziału, informując, że korzystanie z ChatGPT i wszystkich innych narzędzi opartych na sztucznej inteligencji jest zabronione w Sciences Po i podkreślając, że studenci korzystający z oprogramowania do zadań uniwersyteckich mogą zostać usunięci z uniwersytetu.

- Bez przejrzystych wskazówek studentom nie wolno używać oprogramowania do tworzenia jakichkolwiek prac pisemnych lub prezentacji, z wyjątkiem określonych celów kursu i pod nadzorem prowadzącego kurs – określił uniwersytet. Sciences Po nie jest jedyną uczelnią, która jest zainteresowana kwestią plagiatu wynikającego z korzystania z ChatGPT, ponieważ inne światowe uniwersytety również pracują nad polityką dotyczącą korzystania z tego narzędzia. Zostało ono już zakazane w niektórych amerykańskich uczelniach. Z drugiej strony niektóre kanadyjskie uniwersytety nie planują całkowitego zakazu tego narzędzia, ale wciąż opracowują zasady jego używania, zarówno dla studentów, jak i wykładowców.

 

Opr. MTA

Źródło: erudera.com

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt