MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

W Centrum Współpracy Międzynarodowej (CWM) Politechniki Łódzkiej uroczyście otwarto (9.02) biuro Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB Łódź. Działalność nowej jednostki zainaugurowało spotkanie z przedstawicielami różnych instytucji z regionu łódzkiego. ­ - Chcemy wspomóc nasze społeczeństwo w dostosowywaniu się do potrzeb otoczenia biznesowego, do zmian na rynku pracy – powiedział rektor, prof. Krzysztof Jóźwik, otwierając biuro.

Na otwarcie punktu informacyjnego Centrum, przyjechał Bartosz Stawiarz z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji - dyrektor biura ds. współpracy z regionami. W spotkaniu uczestniczyła także dyrektor CWM -  dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ.

Przez dwa dni na PŁ (9-10 lutego), podczas licznych spotkań, będą prezentowane możliwości pozyskiwania funduszy na realizację projektów międzynarodowych. To pierwsza z wielu planowanych inicjatyw Erasmus+ InnHUB Łódź. Najbliższe nabory w ramach Programu, którego budżet na rok 2023 szacuje się na blisko 3,4 mld euro planowane są już w lutym i marcu.

Możliwości stwarzane przez Program Erasmus+ są bardzo szerokie i różnorodne. Jak podkreśla Bartosz Stawiarz, dyrektor biura ds. współpracy z regionami z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji:

Każdy w tej ofercie znajdzie coś dla siebie, dlatego tak ważna jest wiedza na ten temat. Temu właśnie służy spotkanie w Politechnice Łódzkiej przedstawiające ofertę Programu potencjalnym jego beneficjentom, w tym firmom z województwa łódzkiego reprezentującym różne branże. Erasmus+ to także możliwość udziału w projektach edukacyjnych, budowanie i rozszerzanie sieci współpracy międzynarodowej oraz synergia biznesu z nauką.

Działalność łódzkiego Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB przede wszystkim skupia się na możliwościach finansowania innowacyjnych projektów, wspierających budowę nowoczesnego systemu kształcenia i wzmacniających rozwój kompetencji zawodowych osób w różnym wieku.

Źródło: p.lodz.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt