MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Maturalne lęki są…. naturalne! Rzeczowe spotkania z dobrze poinformowanymi: z ekspertami OKE, rekruterami z uczelni, edukatorami i znawcami rynku pracy mogą zastąpić nadmierny stres  uporządkowanymi informacjami i inspiracjami. I o to właśnie chodzi podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego, który odbędzie się 10-11 marca w warszawskim centrum EXPO przy ul. Prądzyńskiego.

Dla większości tegorocznych maturzystów (absolwentów liceów) wyzwaniem będzie przystąpienia do egzaminów w formule 2023, takiej, jaka odpowiada przerabianemu przez nich po pioniersku materiałowi. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie poprowadzi 10 marca (piątek) cykl spotkań nt. matury z przedmiotów obowiązkowych oraz z najczęściej wybieranych egzaminów dodatkowych: z biologii, chemii, geografii i historii. Na temat  matury w formule 2023 – o jej zasadach, procedurach, terminach – opowie w sobotę 11 marca Wojciech Małecki z Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Edukacyjnej, jeden z twórców polskiego systemu egzaminów zewnętrznych.  Ekspertów uzupełnią popularni influencerzy; będą z nami w sobotę: Artur Byczkowski - znany z bloga „A po co mi ta matma” - rzuci maturalne koło ratunkowe z podpowiedzią, jak zdobyć 50 procent na maturze podstawowej i rozszerzonej z matematyki a słynna Baba od polskiego, Aneta Korycińska, pomoże w dobrym przygotowaniu do wyzwań związanych z maturą z języka polskiego. Goście Salonu znajdą tu także odpowiedź na pytanie, jak wykorzystać narzędzia AI, w tym ChatGPT, w procesie nauki – spotkanie na ten temat poprowadzi dr Leon Ciechanowski z Akademii Leona Koźmińskiego.

Matura jest drogą na studia; o tym, jak je wybrać, by nie zwariować mówić będzie podczas kilku spotkań popularna EduMentorka Joanna Koper. Uczestnicy Salonu spotkają się z uczelniami z całej Polski nie tylko na ich stoiskach (sprawdź wszystkich Wystawców!), ale - podczas prezentacji akademickich uczelni stolicy - wysłuchają także informacji o nowych kierunkach i zasadach rekrutacji na studia na rok akademicki 2023/24. W tej formule zaprezentują się: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa, Akademia Leona Koźmińskiego, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Szkoła Główna Służb Pożarniczych, Akademia Sztuki Wojennej. W programie są również spotkania dla planujących studia za granicą, lub organizowane przez zagraniczne uczelnie w Polsce.

Mamy nadzieję, że gościom Salonu spodoba się idea spotkań face to face w przestrzeni mentoringowej – taką możliwość stworzymy zarówno maturzystom chcącym porozmawiać ze studentami wybranej wstępnie uczelni, jak i ósmoklasistom i rodzicom wybierającym szkołę.

Rejestracja na spotkania dla maturzystów

Równie bogaty program znajdą w swojej części Salonu, podczas Prezentacji Liceów i Techników, tegoroczni ósmoklasiści. W piątek 10 marca uczniowie przybywający zorganizowanymi grupami wysłuchają informacji i porad ekspertów przed egzaminem ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego, omówione zostaną terminy, zasady i procedury czekającego ich egzaminu. W piątek i w sobotę będzie można wysłuchać prezentacji nt. rekrutacji do szkół ponadpodstawowych Warszawy  na rok szkolny 2023/24.

Sobota będzie z pewnością dniem rodzinnym, dlatego w programie Salonu przewidziano spotkania adresowane zarówno do kandydatów do szkół średnich, jak i do ich rodziców. Eksperci pospieszą z podpowiedzią jak wybrać szkołę dla dziecka, z jakich źródeł informacji warto korzystać i jak je „czytać” pod kątem własnych potrzeb i preferencji.

Rejestracja na spotkania dla ósmoklasistów

Salon, tradycyjnie,  jest także miejscem podsumowania działań ważnych dla środowiska edukacyjnego i akademickiego. W piątek 10 marca Perspektywy ogłoszą uroczyście Ranking Liceów i Ranking Techników Warszawskich 2023 oraz podsumują 11. już edycję konkursu Genius Universitatis na najlepszą kampanię rekrutacyjną w szkolnictwie wyższym.

Przypominamy: wstęp na Salon jest wolny i bezpłatny, ale na spotkania obowiązuje rejestracja.

Więcej: salon.perspektywy.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt