MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek powołał nowego prezesa Sieci Badawczej Łukasiewicz. Został nim Andrzej Dybczyński, menedżer i naukowiec mający ponadpiętnastoletnie doświadczenie w zarządzaniu firmami i instytucjami, a także dotychczasowy dyrektor Łukasiewicz – PORT.

Andrzej Dybczyński posiada bogate i różnorodne doświadczenie w zarządzaniu, w tym jednostkami o charakterze badawczo-rozwojowym. Jest doktorem nauk humanistycznych i absolwentem studiów MBA na Franklin University (USA). Odbył praktykę na Georgetown University w Waszyngtonie w obszarze zarządzania organizacjami naukowymi. Uzyskał tytuły magistra kulturoznawstwa i politologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz ukończył podyplomowe studia Prawa i Gospodarki Unii Europejskiej.

Od 2018 do 2023 roku sprawował funkcję dyrektora wrocławskiego Instytutu Łukasiewicz – PORT. Wcześniej był Dyrektorem Zarządzającym w KGHM Cuprum Sp. z o.o. oraz menedżerem w firmie IBM, odpowiadającym za organizację i nadzór nad pionem wsparcia zespołów projektowych na półkuli zachodniej. W latach 2013-2015 był konsultantem Ministerstwa Obrony Narodowej oraz ekspertem Forum Debaty Publicznej Kancelarii Prezydenta RP.

Andrzej Dybczyński posiada również wieloletnie doświadczenie akademickie. Był m. in. pracownikiem naukowym Uniwersytetu Wrocławskiego, zastępcą dyrektora Instytutu Politologii, członkiem Senatu Uniwersytetu, a także kierownikiem Podyplomowego Studium Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej. Kontynuuje aktywność akademicką na Uniwersytecie Warszawskim.

Podczas pierwszego spotkania z pracownikami Centrum Łukasiewicz nowego prezesa przywitał Wojciech Murdzek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz kończący swoją misję Piotr Dardziński.

Źródło: lukasiewicz.gov.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt