MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, w ramach odpowiedzialności społecznej uczelni, organizuje konferencję pt. „UMW Zielona Uczelnia w zielonym mieście”. Sympozjum realizowane jest  w partnerstwie z rankingiem UI GreenMetric, przy współpracy przedstawicieli Urzędu Miejskiego Wrocławia, oraz organizacji proekologicznych. Konferencję swoim patronatem objął Minister Zdrowia.

Celów jest kilka: zwiększenie świadomości, wśród społeczności akademickiej oraz władz samorządowych miasta i regionu w zakresie tematyki związanej ze zrównoważonym rozwojem, oszczędzaniem zasobów naturalnych, potrzebie inicjonowania i wzmocnienia projektów badawczych oraz edukacyjnych, które dotyczą środowiska naturalnego.

Partner konferencji UI GreenMetric World University Ranking to inicjatywa, która powstała w 2010 r. Twórcy rankingu chcą zyskać obraz tego, jak światowe uczelnie reagują na kwestie zrównoważonego rozwoju, jak radzą sobie z nimi za pomocą polityki, działań i komunikacji. Analizowane kryteria obejmują informacje o wielkości uniwersytetu, jego śladem węglowym, wewnętrznym transporcie, zużyciu wody, gospodarce odpadami, infrastrukturze, energii i wpływie na zmiany klimatu oraz o edukacji i badaniach w tych obszarach. W rankingu jest ocenianych około tysiąca uczelni z 85 krajów, w tym 11 z Polski – wśród nich UMW.

Adresatami konferencji są w szczególności naukowcy, studenci, władze lokalne, instytucje proekologiczne oraz mieszkańcy Wrocławia i województwa.
Konferencja ma charakter hybrydowy z uwagi na partnerstwo z UI GreenMetric. W ramach programu oprócz licznych wykładów i dyskusji przewidziane są warsztaty ekologiczne, a informacje naukowe uatrakcyjni ekologiczna wystawa ze stanowiskami sponsorów i producentów żywności ekologicznej.


– Jako naukowcy, ale i lekarze praktycy z ogromnym niepokojem obserwujemy na co dzień szkodliwy wpływ zmian środowiskowych na ludzkie zdrowie i życie – mówi dr hab. Tomasz Zatoński prof. UMW, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem. – Lista chorób, wywołanych choćby oddychaniem zanieczyszczonym powietrzem, czy spożywaniem przetworzonej żywności jest długa, a to właśnie Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu stanowi źródło wiedzy eksperckiej dotyczącej wpływu środowiska na zdrowie.

www.konferencje.umw.edu.pl/zielonauczelnia/
Kontakt z biurem konferencji:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt