MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Prezentacje uczelni, wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie na temat matury i egzaminu ósmoklasisty, konsultacje doradców zawodowych – to tylko niektóre punkty programu XXXIX Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2023, który już w piątek 10 marca rozpocznie się w Centrum EXPO XXI w Warszawie.

121 wystawców, w tym ponad 60 uczelni, 15 szkół i instytucji zagranicznych, szkoły ponadpodstawowe i policealne, wydawnictwa-  to tradycyjni wystawcy Salonu, który w ubiegłym roku zgromadził 20 tysięcy gości. W tym roku zapewne będzie ich równie wielu zważywszy, że matura w nowej formule wzbudza wiele obaw wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.

W przestronnej hali EXPO XXI na uczestników czekają wystawcy: uczelnie, szkoły, instytucje edukacyjne, wydawnictwa itp. Ale to nie wszystko: w tym roku działać będzie także obszerna strefa doradztwa i konsultacji. W Strefie Doradztwa będzie można porozmawiać z doradcami zawodowymi z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, a w Strefie Konsultacji - z uczniami szkół średnich i studentami wybranych kierunków. Spotkania są bezpłatne i bez zapisów.

W programie Salonu znalazły się trzy szczególne wydarzenia: gala Rankingu Liceów Warszawskich Perspektywy 2023 (piątek, godz. 11.00, scena główna), gala wręczenia nagród w XI konkursie na kreatywną kampanię szkoły wyższej Genius Universitatis 2023 (piątek, godz.14.00, scena główna) oraz debata Uchodźcy wojenni z Ukrainy w polskim systemie edukacji” (sobota, godz. 13.15, scena główna).

- Spodziewamy się rekordowej liczby odwiedzających nie tylko z Warszawy i województwa mazowieckiego, ale praktycznie z całej Polski – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press. – Mamy zapisy grup, które przemierzą kilkaset kilometrów, żeby wziąć udział w Salonie! Przygotowaliśmy dla nich wartościowy i interesujący program, który ułatwi przygotowanie do egzaminu maturalnego i egzaminu ósmoklasisty, a także wybór szkoły ponadpodstawowej i studiów.

Salon będzie czynny w godzinach 9.00-16.00.
Więcej informacji na stronie www.salon.perspektywy.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt