MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Uroczyste otwarcie XXXIX Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2023 tradycyjnie już połączono z ogłoszeniem wyników Rankingu Liceów Warszawskich – w tej uroczystości wzięli udział m.in. prof. Piotr Wachowiak, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, partnera rankingu; Katarzyna Pienkowska, wicedyrektor Biura Edukacji m.st. Warszawy.

Rektor Wachowiak podkreślił, że wysokie miejsca szkół w rankingu to efekt ogromnej pracy całej szkolnej społeczności – uczniów, nauczycieli, dyrekcji i otoczenia szkoły – i gratulował wyników szkół warszawskich nie tylko w rankingu lokalnym, ale też w ogólnopolskim zestawieniu, podkreślając, jak ważne są te wyniki dla wszystkich warszawskich uczelni, do których w większości trafiają absolwenci znakomitych szkół średnich.

W imieniu najlepszych szkół z Warszawy głos zabrali dyrektorzy: Agnieszka Potocka, dyrektorka XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (I miejsce w Rankingu Liceów Warszawskich 2023 i I miejsce w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2023) oraz dyrektor Sławomir Kasprzak, dyrektor Technikum Mechatronicznego nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum w Warszawie i w Polsce). Dyrektorzy dziękowali społecznościom swoich szkół za chęć podążania za najbardziej zwariowanymi pomysłami, których celem jest coraz lepszy rozwój uczniów (Potocka), a także Kapitule Rankingu: – Dziękuję państwu za to, że od lat utrzymujecie ten ranking, ponieważ dla szkół ogłoszenie jego wyników co roku jest momentem, by przeanalizować swoją pracę i to, jak funkcjonują nasze szkoły – przyznał dyrektor Kasprzak.

salon.perspektywy.pl

 

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt