MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Liczba zagranicznych studentów zapisujących się na uniwersytety w Rosji rośnie pomimo negatywnego wizerunku spowodowanego inwazją tego kraju na Ukrainę. Wzrosła ona o 9,8% w szczytowym momencie inwazji w 2022 roku według organizacji badawczej Rosyjskie Uniwersytety Państwowe Racus.

Organizacja twierdzi, że w ciągu ostatnich trzech lat liczba studentów zagranicznych wzrosła o 26 000. Około 400 000 cudzoziemców studiuje obecnie na rosyjskich uniwersytetach. Przyciągają ich między innymi przystępne opłaty, a także ponad 1200 programów z zakresu medycyny, inżynierii, ekonomii i nauk humanistycznych prowadzonych w języku rosyjskim, angielskim lub francuskim. Asya Manvelyan, kierownik ds. usług studenckich – wydział Bliskiego Wschodu i Południa Afryka w Racus, powiedziała, że Kreml był krytykowany za szerzenie dezinformacji i propagandy w celu realizacji swoich celów.

- Rosja jest jednym z wiodących krajów w dziedzinie edukacji międzynarodowej nie tylko ze względu na wysoką jakość edukacji, ale także dlatego, że rosyjski rząd corocznie przyznaje do 30 000 stypendiów obcokrajowcom, którzy chcą dostać się na uniwersytety Federacji Rosyjskiej – powiedziała Manvelyan, która broni wojny, nazywając ją operacją ratowania Rosjan w Donbasie. Według OECD ludobójstwo rosyjskojęzycznych mieszkańców Donbasu to powszechna narracja dezinformacyjna.

Manvelyan poinformowała, że ​​obecnie około 30 000 afrykańskich studentów studiuje na rosyjskich uniwersytetach, a ponad 100 000 afrykańskich studentów zarejestrowało się na studia – co sugeruje, że ubiegali się o przyjęcie na uniwersytety i szkoły zawodowe – wyjaśniła. - Naszymi kluczowymi czynnikami kampanii skierowanej do Afryki pozostają jakość i przystępność cenowa rosyjskiego szkolnictwa wyższego – dodała.

Opr. MTA

Źródło: thepienews.com

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt