MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Na tę wiadomość czekali wszyscy miłośnicy starożytnego Egiptu. Zainteresowanie wystawą “Tutanchamon - Grobowiec i Skarby” przeszło najśmielsze oczekiwania, dlatego będzie można ją podziwiać w warszawskim Muzeum Nowa Praga do 25 czerwca 2023 roku. Wierne odtworzenie skarbu odnalezionego grobowca w jego oryginalnym kontekście archeologicznym, daje możliwość poznania historii tego sensacyjnego odkrycia sprzed ponad 100 lat. Bilety są dostępne na stronie www.tut-warszawa.pl

Jak wynika z oryginalnych zapisków, brytyjski archeolog Howard Carter 26 listopada 1922 roku wykrzyknął: "Widzę cudowne rzeczy!", gdy światło świecy przeniknęło przez otwór w przedsionku grobowca zmarłego ponad 3000 lat temu faraona Tutanchamona. Po pięciu latach żmudnych i początkowo bezowocnych prac wykopaliskowych w Dolinie Królów, a na krótko przed porzuceniem wykopalisk, brytyjski archeolog dokonał odkrycia, które do dziś nie ma sobie równych: praktycznie nienaruszonego faraońskiego grobowca ze wszystkimi jego skarbami.

Zwiedzający wystawę doświadczą tego samego zachwytu nad odkryciem. Wystawa “Tutanchamon - Grobowiec i Skarby” jest urządzona dokładnie tak, jak grobowiec został odkryty 100 lat temu.  Wszystkie święte przedmioty, statuetki, klejnoty i sarkofagi leżą w tych samych miejscach, w których zostały kiedyś znalezione. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć ponad tysiąc wspaniałych przedmiotów, w tym znaną na całym świecie złotą maskę pośmiertną Tutenchamona i jego oszałamiający pozłacany sarkofag.

- To jedna z najbardziej imponujących wystaw na świecie. Oszałamia nie tylko przepych i liczba przedmiotów, ale także ich nienaganne wykonanie. Fascynuje niesamowicie zawiła spuścizna kulturowa i religijna, jaką ten starożytny skarb przekazał światu. Wiele jego tajemnic pozostało nieodkrytych. Dzięki imponującej instalacji wystawy można dosłownie znaleźć się we wnętrzu starożytnego grobowca i na własnej skórze doświadczyć wszystkich tych liczących sobie ponad trzy tysiące lat sekretów - opisuje spektakularną wystawę Krzysztof Kirejczyk, rzecznik prasowy wystawy.

Wszystkie eksponaty zostały wykonane w tradycyjny sposób, z wykorzystaniem tradycji rzemieślniczej sprzed tysięcy lat, pod ścisłym nadzorem światowych egiptologów. Dzięki temu, że są to idealne repliki, wszystkie przedmioty z grobowca faraona można zgromadzić w jednym miejscu, tworząc fascynujący obraz starożytnej, zaawansowanej cywilizacji.

"Umieszczenie grobowca faraona w jego pełnej formie i rzeczywistym kontekście konfrontuje nas bezpośrednio z magicznym światem starożytnego Egiptu".

Rheinische Post, Dusseldorf

Rozrywka i edukacja

Wystawa “Tutanchamon - Grobowiec i Skarby” jest odpowiednia nie tylko dla dorosłych wielbicieli starożytnych kultur, ale także dla dzieci, które uwielbiają nowe i niezwykłe doświadczenia. Dzięki unikalnej metodzie wystawienniczej i bezpłatnemu audioprzewodnikowi, zwiedzający zostaną dosłownie wciągnięci w historię odkryć Howarda Cartera, który w szczegółowy i jednocześnie zabawny sposób opisze wszystkie eksponaty. Wystawa dosłownie przeniesie zwiedzających o tysiące lat w czasie.

Dla grup szkolnych po wcześniejszej rezerwacji dostępny jest specjalny, zniżkowy wstęp. Na zniżki mogą liczyć również seniorzy oraz osoby niepełnosprawne, dostępne są także bilety rodzinne. Z kolei w każdą niedzielę można poznać sekrety Tutanchamona podczas zwiedzania z egiptologiem.


Więcej informacji na stronie www.tut-warszawa.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt