MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Po inwazji na Ukrainę brytyjski sektor szkolnictwa wyższego zintensyfikował wsparcie uczelni w Ukrainie. Najbardziej znaczącym osiągnięciem w tym zakresie jest inicjatywa twinningowa  opracowana przez Cormack Consultancy Group i Universities UK International, która umożliwia brytyjskim uniwersytetom wspieranie swoich ukraińskich kolegów.

Mija rok od inicjatywy, w ramach której Uniwersytet w Sheffield pomógł odbudować schrony przeciwlotnicze na kampusie Politechniki Kijowskiej im. Igora Sikorskiego, ułatwiając powrót do nauczania stacjonarnego. Uniwersytet w Glasgow w pełni finansuje 100 studentów z Narodowego Uniwersytetu Akademii Kijowsko-Mohylańskiej, umożliwiając im kontynuację nauki. University of Liverpool zapewnia obszerną bazę danych materiałów do nauki online za pośrednictwem specjalnie zbudowanej platformy dla ponad 100 pracowników akademickich z bliźniaczego Uniwersytetu Sumy State University.

Wpływ brytyjskich uczelni na zmianę życia Ukraińców jest oczywisty – od działań na rzecz zachowania ważnych sieci kolejowych po szkolenie następnej generacji ukraińskich psychologów. Kampania #TwinForHope została zaprojektowana, aby zaangażować w tę inicjatywę szereg uczelni. Obecnie istnieje ponad 100 partnerstw uniwersyteckich między Wielką Brytanią a Ukrainą, ostatnio sfinansowanych z inwestycji Research England o wartości 5 milionów funtów.

Nie powinniśmy ograniczać się do takich inicjatyw jak twinning. Jest wiele przykładów pozytywnego działania uniwersytetów - od opracowywania lekarstwa na raka i leczenia wielu innych chorób po rozwój technologii, umożliwiających przejście w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.

Niezależnie od tego, czy chodzi o naukowców z University of Manchester dokonujących przełomów w leczeniu raka piersi, naukowców z Cardiff University kontynuujących badania mające na celu powstrzymanie początku demencji, czy tych z University of Bath wykorzystujących glebę do generowania zielonej energii – musimy znaleźć sposób na jednoczenie sił, aby osiągnąć pozytywne cele.

Opr. MTA

Źródło: thepienews.com

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt