MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Kto ma swoje biuro w graniastosłupie zawieszonym na szczycie terminalu pasażerskiego? Jak wygląda praca psów kojących nerwy zestresowanym lotem pasażerom? Kto przydziela miejsca postojowe samolotom? Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań można było poznać podczas 4. Lotniskowych Targów Zawodoznawczych Kraków Airport, które odbyły się 30 marca. Jedyne tego typu wydarzenie w Polsce przeprowadzone zostało w formie transmisji on-line.

Każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem, zdaje sobie sprawę, że w proces przygotowania lotu zaangażowanych jest wiele osób. To dobra organizacja pracy i kluczowe czynności wykonywane przez pracowników portu lotniczego są gwarancją bezpiecznej i komfortowej podróży. O tym, jak szeroki wachlarz zawodów skupia lotnisko i jakie kwalifikacje należy posiadać, aby zdobyć wymarzoną pracę w branży lotniczej można było dowiedzieć się podczas 4. Lotniskowych Targów Zawodoznawczych, organizowanych przez Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Podczas relacji na żywo przeprowadzono wywiady z przedstawicielami blisko 40 służb lotniskowych, a byli to m.in. Dyżurny Operacyjny Portu Lotniczego, Koordynator Ruchu Lotniczego Naziemnego czy przedstawiciel Lotniskowej Bazy Meteorologicznej.

 - Lotniskowe Targi Zawodoznawcze w Centrum Edukacji Lotniczej zyskały renomę w branży edukacyjnej jako cykliczne spotkania, które cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży -powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - To szczególne miejsce dla tych wszystkich, którzy mogą poznać tajniki i predyspozycje zawodu, o którym marzą w przyszłości - dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.         

Z kamerą w zastrzeżonej strefie lotniska

Lotniskowe Targi Zawodoznawcze były niepowtarzalną okazją, aby zajrzeć do tych części lotniska, do których na co dzień nie mamy dostępu. Organizatorzy dotarli z kamerą pod wieżę kontroli lotów, na drogę patrolową, a nawet nieopodal strażnicy. Uczestnicy wydarzenia bez wychodzenia z domu mogli zobaczyć, czym na co dzień zajmują się pracownicy krakowskiego portu lotniczego. Dowiedzieli się także, jak wyglądają procedury rekrutacyjne na poszczególne stanowiska i jak pokierować swoją edukacją, aby zdobyć wymarzony zawód.

Obok pracowników Kraków Airport poznać można było także tajniki pracy przedstawicieli takich jednostek, jak: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Polskie Linie Lotnicze LOT, Wizz Air, LS Technics, Lotniskowa Stacja Meteorologiczna Kraków Balice, Krajowa Administracja Skarbowa, Straż Graniczna, 8. Baza Lotnictwa Transportowego oraz agentów handlingowych: LS Airport Services, Welcome Airport Services oraz Aviation Support Poland.

Po każdym bloku tematycznym odbywał się konkurs on-line w formie quizu, podczas którego uczniowie szkół podstawowych oraz średnich odpowiadali na pytania związane z daną tematyką. Zwycięzcy wywalczyli całodniowe zajęcia zawodoznawcze dla swojej klasy. Pomogą one zrozumieć specyfikę zawodów dzięki stanowiskom VR, przygotowanym w ramach realizacji projektu „VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości”, który korzysta z dofinansowania w ramach Funduszy Norweskich. 

Tym, którym nie udało się uczestniczyć w targach, a są zainteresowani lotnictwem – zapraszamy do odwiedzenia Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport!

 

Centrum Edukacji Lotniczej

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport to jedyne tego rodzaju miejsce na mapie Polski. Na co dzień szczegółowo przybliża ono zasady funkcjonowania lotniska zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Prowadzone tu warsztaty w przystępny sposób pokazują, jak poprawnie odczytać kartę pokładową, które miejsce zająć w samolocie czy w jaki sposób się spakować, aby nie narażać się na stres podczas kontroli bezpieczeństwa. Takie oswojenie z lotniskiem z pewnością pozwoli na czerpanie większej przyjemności z podróży. Centrum realizuje także lekcje tematyczne, teatrzyki dla najmłodszych, spotkania zawodoznawcze, imprezy urodzinowe oraz ciekawe projekty dla osób indywidualnych.  

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!