MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


materiały PIPT, zdj. Łucja Płonka

Z początkiem maja odbyły się obrady jury, które wyłoniły zwycięzców pierwszej edycji konkursu dla studentów "Design for Future" organizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Targowego.

Jury, składające się z ekspertów z różnych dziedzin, stanęło przed zadaniem wyłonienia zwycięzców spośród puli wyróżniających się prac. Członkowie jury poświęcili dużo czasu i wysiłku, aby dokładnie przeanalizować i ocenić każdą pracę, doceniając włożony w nie wysiłek i poświęcenie.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu koncepcji nowoczesnego stoiska w kategorii do 80 mkw oraz o powierzchni powyżej 100 mkw.

Z nadesłanych prac w kategorii do 80 mkw praca zatytułowana  “LUMINESTENT” autorstwa trójki studentów: Zuzanny Marudy, Błażeja Błażejewskiego i Krzysztof Błachnio z Politechniki Wrocławskiej  szczególnie wyróżniła się na tle pozostałych prac konkursowych i zdobyła 1 miejsce. Nagrodzona praca nie tylko wykazywała głęboki poziom profesjonalizmu i kreatywności, ale także wykazała głębokie zrozumienie tematyki. Przedstawiono w niej bardzo ciekawą analizę odbiegającą od standardowych rozwiązań.

Źródło: materiały autorstwa Zuzanny Marudy, Błażeja Błażejewskiego, Krzysztof Błachnio

 

Studenci wykazali się kompleksowym podejściem do rozwiązania tematu, przygotowali makietę obrazującą ich sposób poszukiwania i dochodzenia do założonego celu. W projekcie można było zaobserwować również zabawę w poszukiwaniu wykorzystania różnych materiałów i jakie to ma znaczenie dla budowania przestrzeni. Projektanci dokonali zatem wnikliwej analizy przedstawionej formy, różnych wariantów jej wykorzystania i ostatecznie przedstawili różne propozycje zastosowania w wystawiennictwie. Zwycięski team otrzymał w nagrodę pieniężną w kwocie 3 000 zł. Jury nie przyznało II i III miejsca.

W kategorii powyżej 100 mkw Jury zdecydowało się na przyznanie jednego wyróżnienia. Projekt pod nazwą “RAMKO”cechował się ciekawą koncepcją oraz intrygującą aranżacją przestrzeni, w projekcie zabrakło jednak odpowiedniego przedstawienia koncepcji. Wyróżnienie i nagroda pieniężna o wartości 500 zł powędrowały do Kingi Jaźwiec z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Źródło: materiały autorstwa Kingi Jaźwiec

 

Wszystkim nagrodzonym osobom i uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a już dzisiaj wszystkich studentów zainteresowanych branżą targową zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która wystartuje z początkiem nowego roku akademickiego!

Konkurs “Design For Future”.

 

Partnerzy konkursu:

Międzynarodowe Targi Gdańskie, Amber Expo
Ecat Expo
Idea Expo
Extend Vision

Patronat:

Krajowa Izba Gospodarcza
Centrum Kreatywności Targowa

Patronat medialny:

OOH magazin
Perspektywy
wpoznaniu.pl
Architektura&Biznes
Studenckie Forum, Business Center Club
student.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!