MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Zagraniczni studenci studiów podyplomowych kształcący się na kursach niezwiązanych z badaniami nie będą już mogli przywozić członków rodziny do Wielkiej Brytanii z powodu nowych ograniczeń imigracyjnych. Legalna migracja osiągnęła w tym roku rekordową liczbę 700 000.

W ubiegłym roku 135 788 wiz przyznano osobom będącym na utrzymaniu zagranicznych studentów, prawie dziewięciokrotnie więcej niż w 2019 roku. Liczby te wzrosły od czasu wprowadzenia po Brexicie wymogów wizowych dla studentów z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Liczba wniosków wzrosła również od czasu zmiany przepisów w 2019 roku, aby umożliwić zagranicznym studentom pobyt w Wielkiej Brytanii przez dwa lata po ukończeniu studiów w celu poszukiwania pracy.

Premier Rishi Sunak powiedział ministrom, że posunięcie to pomoże ograniczyć migrację. Jednak wpływ, jaki będzie miało wpływ na oficjalny poziom migracji, jest niejasny, ponieważ studenci i członkowie rodzin, którzy przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii na mniej niż rok, nie są liczeni. 

Minister spraw wewnętrznych Suella Braverman zaznaczyła, że wzrost liczby osób pozostających na utrzymaniu, którym przyznaje się wizy, był „bezprecedensowy”. W oświadczeniu dla Parlamentu podkreśliła, że ta decyzja pozwoli „zachować właściwą równowagę między ograniczeniem migracji a ochroną korzyści ekonomicznych, jakie studenci mogą przynieść Wielkiej Brytanii”.

Opr. MTA

Źródło: www.bbc.com

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt