MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


30 maja 2023 roku na Politechnice Śląskiej odbędzie się uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa prof. Brianowi Kobilce – wybitnemu amerykańskiemu biologowi, lekarzowi, laureatowi Nagrody Nobla w dziedzinie chemii.

Uroczystość odbędzie się w dniu urodzin profesora w Centrum Edukacyjno-Kongresowym. Po niej zaplanowano spotkanie prof. Kobilki i jego żony, także naukowczyni Tong Sun Kobilka, ze Wspólnotą Uczelni. Poprowadzi je prorektor ds. nauki i rozwoju prof. Marek Pawełczyk. Spotkanie będzie okazją do zadawania pytań i rozmowy z noblistą i jego małżonką, a także poznania szczegółów ich badań.

Podczas kilkudniowej wizyty w Gliwicach prof. Brian Kobilka weźmie także udział w seminarium naukowym pt. „Politechnika Śląska dla medycyny”, spotka się ze studentami i pracownikami z Ukrainy, odwiedzi także Centrum Biotechnologii i  Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia.

Profesor Brian Kobilka będzie 54. Doktorem Honoris Causa Politechniki Śląskiej i jednocześnie pierwszym, który jest laureatem Nagrody Nobla. Naukowiec otrzymał ją w 2012 roku wraz Robertem Lefkowitzem za badania receptorów sprzężonych z białkami G. Badania te przyczyniły się do znacznego postępu w biologii komórki i medycynie.

Partnerem wydarzenia jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Źródło: https://portal.polsl.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!