MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja dołącza do programu Kozminski@TopHighSchool – inicjatywy Akademii Leona Koźmińskiego dla najlepszych szkół średnich. Dzięki zawartemu dziś porozumieniu, młodzież z XXI LO zyska m.in. możliwość uczestnictwa w zajęciach akademickich.

– Bardzo nas cieszy, że XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja dołącza do programu Kozminski@TopHighSchool – podkreśla prof. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego. – Naszym wspólną misją będzie propagowanie wiedzy z zarządzania, ekonomii, finansów i rachunkowości w klasach akademickich o profilu biznesowym z rozszerzonym programem nauki biznesu, zarządzania, geografii oraz języka angielskiego. Młodzież zainteresowana rozwojem w tych obszarach zyska naprawdę wyjątkowe możliwości nauki i zdobywania praktycznych doświadczeń.

Umowę o współpracy podpisali Wioletta Dębiec, dyrektorka XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja oraz prof. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego. W spotkaniu udział wzięli również Kamil Olak, nauczyciel XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja, odpowiedzialny za program klas akademickich oraz dr Mateusz Woiński, pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z liceami. Podpisaniu umowy towarzyszyła rozmowa o przyszłości klas akademickich i ich znaczeniu dla szkół średnich oraz uczelni wyższych.

– Możliwość współpracy ze środowiskiem akademickim to dla szkoły średniej szansa na wzbogacenie oferty edukacyjnej, a dla uczniów możliwość zetknięcia się z realiami uczelni wyższej jeszcze w trakcie nauki w liceum – zaznacza Wioletta Dębiec, dyrektorka XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja. – W Liceum Kołłątaja od lat kładziemy nacisk na edukację ekonomiczną, tak, żeby nasz absolwent posiadł nie tylko wiedzę, ale także umiejętności niezbędne do poruszania się w realiach gospodarki rynkowej XXI wieku. Tym bardziej cieszymy się, że Akademia Leona Koźmińskiego objęła patronatem nasze klasy biznesowe. Teraz nauka biznesu i zarządzania będzie na jeszcze wyższym poziomie.

Dzięki podpisanej umowie o współpracy, młodzież z klas akademickich zyska możliwość uczestnictwa w zajęciach i wydarzeniach naukowych organizowanych przez Akademię. Uczniowie będą mogli skorzystać z bogatego doświadczenia oraz wiedzy naukowców i praktyków z różnych dziedzin. Będą również współpracować z kołami naukowymi i organizacjami studenckimi. Pozwoli im to czerpać od doświadczonej kadry naukowej i zdobywać wiedzę na międzynarodowym poziomie.

– Nauka poza szkolnymi ławkami to forma przyswajania wiedzy, która na szczęście zdobywa coraz więcej zwolenników – zauważa Kamil Olak, nauczyciel XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja, odpowiedzialny za program klas akademickich. – Cieszę się, że nasi uczniowie będą brać udział w zajęciach akademickich, zwłaszcza, jeśli jest to tak renomowana uczelnia jak Akademia Leona Koźmińskiego. Współpraca z podmiotami zewnętrznymi, szczególnie w przypadku takich przedmiotów jak podstawy przedsiębiorczości czy biznes i zarządzanie, jest niezwykle ważna, bo pozwala spojrzeć na omawiane zagadnienia z różnych perspektyw. Podpisane przez nas porozumienie to początek, mam nadzieję, wyjątkowej współpracy, na której skorzystają przede wszystkim młodzi ludzie.

Dla Akademii Leona Koźmińskiego możliwość wspierania klas akademickich – szczególnie o profilu biznesowym jest niezwykle ważna. Ich uczniowie, realizujący rozszerzony program nauki biznesu, zarządzania oraz języka obcego, mogą poznać Uczelnię i poznać kierunki studiów, które warto wybrać z myślą o swoich zainteresowaniach i zawodowej przyszłości – obejmowania stanowisk kierowniczych albo zarządzania własnymi przedsiębiorstwami.

Łączy nas zainteresowanie edukacją biznesową na najwyższym poziomie – podkreśla dr Mateusz Woiński, Pełnomocnik Rektora ds. współpracy z liceami. – Akademia Leona Koźmińskiego to uczelnia, w której młodzież spotyka nie tylko wybitną kadrę naukową, ale również praktyków i przedsiębiorców, którzy dodatkowo inspirują swoimi dokonaniami. Tę jakość potwierdzają dodatkowo lokalne i międzynarodowe rankingi oraz opinie absolwentów.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!