MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Politechnika Krakowska zaprasza na II Zlot Samochodów i Motocykli w niedzielę 4 czerwca w krakowskich Czyżynach. Wielki zjazd pojazdów zabytkowych, sportowych, tuningowanych i specjalnych rozpocznie się o godz. 12 (parking przed Wydziałem Mechanicznym PK, al. Jana Pawła II 37). Jest częścią Festiwalu Mechanika, święta Wydziału Mechanicznego PK, organizowanego przez studentów tradycyjnie w czerwcu. Przyjazd do Krakowa zgłosiło już ponad 100 wystawców niezwykłych pojazdów (w tym Warszawy M20 GT!) , a spodziewanych jest drugie tyle (rejestracja otwarta do rozpoczęcia zlotu). Na gości, małych i dużych, w niedzielę w Czyżynach czekać też będą inne atrakcje: warsztaty robotyczne i wirtualnej rzeczywistości, otwarte laboratoria naukowe Wydziału Mechanicznego, konkursy i warsztaty plastyczne, pokazy kół naukowych i strefa z grillem. Zaplanowano też panel dyskusyjny pt.: „Przyszłość motoryzacji” z udziałem ekspertów motoryzacji i znanych kierowców rajdowych. Wstęp na zlot dla zwiedzających otwarty bez rejestracji.

Na parkingu Wydziału Mechanicznego w Czyżynach zaprezentują się w niedzielę wystawcy z całej Polski. Wybierane będą: najstarszy, najbardziej ozdobiony i najgłośniejszy pojazd, najciekawszy samochód zabytkowy, najciekawszy motocykl i najciekawszy „maluch”. Gratką dla fanów motoryzacji będzie na pewno pokaz prototypu Warszawy M20 GT. To niezwykłe auto wpisuje się w nowe trendy stylistyczne, ale silnie nawiązuje do pojazdu Warszawa M20, zbudowanego w latach 50. ubiegłego wieku, pierwszego produkowanego seryjnie samochodu w Polsce. Nowa Warszawa M20 GT przyciąga eleganckim i nowoczesnym designem, w którego projektowaniu uczestniczyli inżynierowie wzornictwa przemysłowego z Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Imponuje też osiągami - z silnikiem V8 o mocy ponad 400 KM z pojemnością 5 litrów (została zbudowana na bazie Forda Mustanga).

Rejestracja wystawców, którzy w niedzielę 4 czerwca chcą zaprezentować swoje pojazdy podczas II Zlotu Samochodów i Motocykli na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej, jest wciąż trwa. Można jej dokonać elektronicznie (przez formularz dostępny na FB wydarzenia) albo osobiście w dniu wydarzenia (w g. 10-12). Wstęp na zlot dla zwiedzających otwarty bez rejestracji.

Podczas Festiwalu Mechanika odbędą się też szkolenia i prezentacje pojazdów specjalnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Straży Pożarnej i Inspekcji Ruchu Drogowego. Przedstawią się też studenckie koła naukowe Wydziału Mechanicznego, które pracują m.in. nad pojazdami wyścigowymi i robotami. O g. 12.30 odbędzie się mini-wykład połączony z panelem dyskusyjnym pt.: „Przyszłość motoryzacji”. Panel poprowadzi prof. Marek Brzeżański z Politechniki Krakowskiej, jeden z najlepszych w Polsce znawców motoryzacji. Jego gośćmi będą: Grzegorz Duda – kierowca rajdowy i znany dziennikarz TVN Turbo, Kamil Wiśniewski – zawodnik rajdowy ORLEN Team oraz dr Piotr Świątek – prezes firmy BOSMAL.

W niedzielę na Wydziale Mechanicznym będzie można także poznać laboratoria WM. Dla najmłodszych zaplanowano warsztaty z robotyki i wirtualnej rzeczywistości, które poprowadzą pracownicy firm Kreatech i ASTOR. Z kolei studenci i wykładowcy WM przygotowali dla najmłodszych uczestników Festiwalu Mechanika warsztaty i konkursy plastyczne.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Witold Kozłowski, marszałek województwa Małopolskiego, prof. Andrzej Szarata, rektor Politechniki Krakowskiej oraz prof. Jerzy Sładek, dziekan Wydziału Mechanicznego.

Więcej informacji na Facebooku wydarzenia i na stronie Politechniki Krakowskiej

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt