MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Zgłoś swoją szkołę do projektu bezpłatnych pokazów filmowych i spotkań edukacyjnych! Fundacja Okonakino w ramach projektu Od ciekawości do kreatywności ogłasza nabór publicznych szkół ponadpodstawowych do 3-letniego bezpłatnego projektu edukacyjnego!

Projekcje 31 najnowszych filmów dokumentalnych, pokazywanych premierowo na kolejnych edycjach Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, będą zorganizowane za pomocą platformy Akademia.vod.mdag.pl w czterech wyłonionych szkołach. W programie także lekcje i spotkania z ekspertami i ekspertkami. Zgłoszenia szkół przyjmujemy do 19 czerwca na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Projekt Od ciekawości do kreatywności. Film dokumentalny w szkole jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Filmy udostępnione w ramach programu dotyczą zagadnień w czterech obszarach: różnorodności kulturowej, ekologii, aktywizmu oraz filmu jako medium, W ramach przedsięwzięcia zakwalifikowane do projektu szkoły otrzymają przygotowane przez ekspertów scenariusze lekcji dotyczące poruszanych w filmach tematów. Osobny komponent zostanie poświęcony kreatywnej pracy uczniów – w obrębie stworzenia scenariuszy lub treatmentów (szkiców scenariuszy, obejmujących m.in. temat, przedstawienie bohaterów, opis warstwy wizualnej) filmów dokumentalnych i realizacji krótkich form filmowych o charakterze dokumentalnym. W tajniki kreatywnej pracy w obrębie medium filmowego wprowadzą zaproszeni do projektu eksperci i ekspertki na specjalnie zorganizowanych spotkaniach.

Korzyści dla szkół zakwalifikowanych do udziału w programie Od ciekawości do kreatywności. Film dokumentalny w szkole:

  • udostępnienie uczniom szkoły nieodpłatnie pionierskiego projektu opartego w sumie na 31 filmów dokumentalnych w okresie 3 lat trwania przedsięwzięcia,
  • podniesienie kwalifikacji nauczycieli w zakresie pracy z filmem dokumentalnym jako narzędziem dydaktycznym – szkole zostanie udostępnionych w sumie 33 materiałów edukacyjnych w 3 latach realizacji projektu,
  • goszczenie eksperta, ekspertki zaproszonego przez Fundację Okonakino w porozumieniu ze szkołą do poprowadzenia zajęć przynajmniej na jednym spotkaniu w semestrze,
  • zwiększenie renomy szkoły dzięki nieodpłatnej realizacji programu „Od ciekawości do kreatywności” poszerzającej program szkoły o komponent filmowy.

Kryteria klasyfikacji szkoły do programu Od ciekawości do kreatywności:

  • w programie mogą wziąć udział szkoły publiczne, które nie pobierają od uczniów ani od rodziców opłat za zajęcia,
  • budynek szkoły musi być przystosowany pod względem architektonicznym dla osób poruszających się na wózkach,
  • zadeklarowanie wskazania nauczyciela_lki/opiekuna_nki, który_ra poprowadzi spotkania z uczniami – w ramach projektu przewidziane jest wynagrodzenie dla osób prowadzących spotkania,
  • zadeklarowanie przestrzeni (klasy) do organizacji projekcji, rzutnika i komputera z dostępem do internetu, za pomocą których organizowane będą projekcje filmów,
  • do programu zostaną zakwalifikowane szkoły położone w różnym położeniu pod względem geograficznym na mapie Warszawy,
  • szkoła umożliwi dostęp do zajęć osobom uczęszczającym do szkół ponadpodstawowych spoza listy uczniów danej szkoły na podstawie karnetu uczestniczenia w programie.

Na zgłoszenia szkół czekamy do 19 czerwca. Prosimy o zatytułowanie wiadomości “Od ciekawości do kreatywności” i wysłanie jej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fundacja Okonakino realizuje projekty edukacyjne od kilkunastu lat w ramach programu Akademii Dokumentalnej, która jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w  całości opartym na filmach dokumentalnych. Naszą misją jest zainteresowanie widza filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na całym świecie. Program realizowany jest w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i na uczelniach wyższych. Filmy ujęte w projekcie Od ciekawości do kreatywności. Film dokumentalny w szkole pochodzą z Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, zdobywcy prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce. Z  bogatej oferty festiwalowej do programu Akademii zostają wybrane filmy, które młodym ludziom otwierają oczy na różnorodne tematy i wpisują się w podstawę programową wielu przedmiotów szkolnych.

Realizowany przez Fundację Okonakino projekt Od ciekawości do kreatywności. Film dokumentalny w szkole jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!