MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


EuroSkills Gdańsk 2023 przyciągnie do Gdańska 100 tysięcy osób – przewiduje dr hab. Paweł Poszytek, dyrektor generalny FRSE. Na trzy miesiące przed startem EuroSkills podczas konferencji prasowej organizatorzy przedstawili stan przygotowań do tego bezprecedensowego wydarzenia.

EuroSkills 2023 to międzynarodowy konkurs umiejętności zawodowych, w którym rywalizować będzie 600 zawodników z 32 krajów w 43 konkurencjach podzielonych na sześć  kategorii: technologia budowalna, sztuka i moda, technologia informacyjna i komunikacyjna, technologia wytwarzana i inżynieria, usługi społeczne, transport i logistyka. Zdaniem

- 100 tys. osób z całego kontynentu odwiedzi we wrześniu Gdańsk – powiedział dr hab. Paweł Poszytek, dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.  - To nie tylko edukatorzy, to też ludzie biznesu, przedsiębiorcy i sponsorzy. Ten cały zawodowy świat spotka się w jednym miejscu i to będzie na naszej polskiej ziemi”.

Podczas konferencji prasowej, urozmaiconej przez liczne materiały video, goście mogli także wysłuchać Patrika Svenssona - przedstawiciela organizacji WorldSkills Europe, która jest jednym z organizatorów wrześniowego wydarzenia. Patrik Svensson zaznaczył, że głównym celem konkursu jest zjednoczenie edukatorów, przedstawicieli rządu, przedsiębiorców oraz młodzieży, aby przyspieszyć rozwój umiejętności zawodowych i przynieść korzyści nie tylko indywidualnym jednostkom, ale także systemom ekonomicznym i całym społecznościom.

- Od samego początku myślimy o tym wydarzeniu w kategoriach globalnych, a nie lokalnych. Organizując ceremonie otwarcia i zamknięcia wzorujemy się na największych wydarzeniach tego typu na całym świecie – mówił Patryk Jasiński, producent EuroSkills Gdańsk 2023. - Stawiamy na młodość, na entuzjazm i będziemy starać się pokazać tym młodym widzom to, co najlepszego nasz kraj ma do zaoferowania.

Po prezentacji części atrakcji, które czekają na uczestników podczas wrześniowych zawodów zaprezentowano video rozmowy z reprezentantami polskiej kadry, która weźmie udział w EuroSkills Gdańsk. Polska drużyna liczy 43 zawodników, którzy będą rywalizować z reprezentantami 32 krajów w 37 konkurencjach.

EuroSkills Gdańsk 2023 to wydarzenie, które napędzane jest współpracą pomiędzy sektorem edukacji a biznesem. Z tej przyczyny na konferencji nie mogło zabraknąć reprezentantów instytucji wspierających tę inicjatywę. O tym, dlaczego warto wesprzeć to wydarzenie opowiedziała Joanna Przydatek – reprezentantka Fundacji Empiria i Wiedza, a także Rafał Bień, dyrektor pionu Factory Automation Siemens Polska.

Joanna Przydatek stwierdziła, że ponowne wsparcie kadry WorldSkills Poland przez Fundację Empiria i Wiedza podyktowane jest przekonaniem, że kapitał społeczny najlepiej budować poprzez inwestycje w edukacje i podkreśla - Chcielibyśmy pokazywać społeczeństwu, że umiejętności branżowe są bardzo ważne w tych czasach – podkreśliła.

Podczas  EuroSkills Gdańsk 2023 odbędzie się także Kongres Edukacji -  coroczne wydarzenie organizowane przez FRSE.

Dla wszystkich zarejestrowanych osób, które wezmą udział w wydarzeniu między 5-9 września przygotowano wiele niespodzianek.  Na widzów będą czekać strefy „Try a skill” – i to właśnie na nich każdy będzie mógł spróbować swoich sił w innych zawodach. Udział w EuroSkills Gdańsk 2023 jest bezpłatny i wymaga od widzów jedynie rejestracji, która jest możliwa pod linkiem: wydarzenia.frse.org.pl

EuroSkills Gdańsk organizowany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, WorldSkills Poland i WorldSkills Europe, w partnerstwie z Miastem Gdańsk, AmberExpo i Polsat Plus Arena Gdańsk. Drużynę polski w przygotowaniach wspiera Fundacja Empiria i Wiedza.

Projekt „EuroSkills Gdańsk 2023” finansowany jest z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Więcej informacji:

worldskillspoland.org.pl

euroskills2023.org

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt