MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Najlepsi studenci ostatniego roku łódzkich uczelni i absolwenci szkół wyższych będą mogli na preferencyjnych warunkach zamieszkać w wyremontowanych mieszkaniach w centrum Łodzi. Wnioski o lokale można składać od 15 maja – poinformował PAP łódzki magistrat.

Mieszkania wyremontowane zostały w ramach realizowanego przez miasto od 2011 roku programu "Mia100kamienic".

Do wynajęcia są małe, świeżo po remoncie lokale: kawalerki albo dwa pokoje z kuchnią. Każde ma nowe okna, ogrzewanie miejskie, nowe podłogi. Cena najmu waha się od 9 do 10 zł za metr kwadratowy. Do tego dochodzą opłaty za media. Umowa wynajmu lokalu podpisywana będzie na pięć lat. Po upływie tego okresu mieszkanie będzie można wykupić, ale trzeba będzie rokrocznie udowadniać, że jest się osobą zatrudnioną.

Na początek miasto przygotowało do wynajęcia 10 mieszkań. Maksymalnie w ciągu roku ma być ich 50.

Jak przypomniał magistrat, aby skorzystać z programu trzeba spełnić kilka warunków, m.in. przedstawić rekomendację rektora swojej szkoły i zaświadczenie o zatrudnieniu. Wnioski o lokale będzie można składać do 15 czerwca.

Program "Mia100kamienic" ruszył w sierpniu 2011 roku. W jego ramach budynki są remontowane kompleksowo wraz z podwórkami. Obecnie wyremontowanych lub będących w trakcie remontu jest 50 kamienic. W tym roku miasto przeznaczy na realizację programu ponad 70 mln zł.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt