MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Ponad 120 mieszkańców Katowic i pobliskich miejscowości wzięło udział w warsztatach zarządzania budżetem własnym i domowym, których inicjatorem jest P.R.E.S.C.O. GROUP. Eksperci z zakresu ekonomii i psychologii radzili jak unikać pułapki zadłużenia i racjonalnie wydawać zarobione pieniądze.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej akcji, ponieważ pokazuje ona, że podjęte działania są potrzebne i dokładnie trafiliśmy z naszym programem oraz sposobem przekazu do odbiorców. Jak potwierdzili uczestnicy warsztatów, zdobyta podczas spotkania wiedza może zdecydowanie pomóc uniknąć kłopotów finansowych w przyszłości – komentuje dr Arkadiusz Durasiewicz, Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie.

Prelegenci i eksperci mówili podczas warsztatów między innymi o kartach kredytowych, pożyczkach „chwilówkach" oraz innych dostępnych na rynku produktach bankowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się panel dotyczący psychologicznych aspektów zadłużenia, podczas którego odbiorcy dowiedzieli się miedzy innymi o motywach kierujących ludźmi podczas podejmowania decyzji finansowych, jak działa mechanizm spirali długów, jakie są sposoby wyjścia z pętli zadłużenia, a także jakie „sztuczki” marketingowe stosują sprzedawcy i producenci towarów, aby nakłonić nas do ich zakupu.

Problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań są w wielu przypadkach wynikiem wyuczonej bezradności. Ludzie, którzy popadli w pętlę zadłużenia mają poczucie braku wpływu na własną sytuację i w związku z tym nie potrafią zrobić nic, co by tę sytuację poprawiło. W procesie wychodzenia z długów podstawową kwestią jest zmiana sposobu myślenia, dlatego też jednym z elementów warsztatów są zagadnienia psychologiczne – komentuje dr Marzena Mazur, psycholog biznesu.

Katowickie warsztaty zebrały pozytywne recenzje od uczestników, spośród których aż 98 proc. oceniło ich organizację dobrze lub bardzo dobrze. Doceniona została również merytoryka, przygotowanie oraz wiedza prelegentów – 100 proc. uczestników oceniło je wysoko lub bardzo wysoko.

Udział w warsztatach to doskonała okazja do zdobycia cennych informacji na temat świadomego i mądrego gospodarowania pieniędzmi oraz możliwość skonfrontowania własnych doświadczeń i wątpliwości z innymi uczestnikami.

Kolejna edycja bezpłatnych warsztatów „Wydatki kontrolowane” odbędzie się kolejno:

  • Olsztyn (25 maja 2013 r.)
  • Lublin (8 czerwca 2013 r.)

Zgłoszenia i szczegółowe informacje:

Monika Kamińska, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 733 445 590

Monika Załuga, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 603 630 857

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.wydatkikontrolowane.pl.

 

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!