MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

W dniach 3-5 czerwca 2013 roku Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera zaprasza do udziału w II Ogólnopolskich Dniach Innowacji w Dydaktyce, organizowanych w ramach projektu „Żyj twórczo. Zostań Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.M”. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie głównej uczelni, przy ul. Westerplatte 11 w Krakowie.

Od kilku lat, w większości europejskich państw, promowane są innowacyjne metody nauczania przedmiotów ścisłych. W Polsce pionierskim projektem mającym na celu unowocześnienie nauczania matematyki, informatyki i przedsiębiorczości w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest realizowany w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, przy współpracy z Uniwersytetem w Helsinkach,  projekt „Żyj twórczo. Zostań Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.M”.

II Ogólnopolskie Dni Innowacji w Dydaktyce stanowić będą podsumowanie dotychczas realizowanych w ramach projektu działań.

Uczestnicy będą mieli okazję poznać zarówno sam projekt i opracowane w nim innowacyjne metody oraz narzędzia dydaktyczne, jak również najnowsze trendy edukacyjne czy możliwości wykorzystania programów grantowych – mówi Ewa Trznadel, kierownik projektu.

W ramach konferencji odbędą się wykłady oraz dyskusja panelowa z udziałem polskich i zagranicznych ekspertów m.in.: z  Uniwersytetu Helsińskiego, Programu „Szkoła z Klasą”, Ashoka Polska oraz Małopolskiego Kuratorium Oświaty. W drugi i trzeci dzień organizatorzy przewidzieli zajęcia interaktywne dla nauczycieli i osób pracujących z młodzieżą oraz warsztaty i gry strategiczne dla gimnazjalistów i licealistów.

W ramach projektu „Żyj twórczo. Zostań Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.M” przygotowany został cykl publikacji, który w nowatorski i praktyczny sposób pozwala prowadzić zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej z zakresu matematyki, informatyki i przedsiębiorczości. Uczestnicy konferencji otrzymają bezpłatny komplet tych materiałów oraz dyplom potwierdzający udział w wydarzeniu.

Ogólnopolskie Dni Innowacji w Dydaktyce stanowią część Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2013 organizowanego w dniach od 3 do 7 czerwca 2013 roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.malopolska.pl.

Zapraszamy do zgłaszania udziału do 24 maja 2013r. (piątek) pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Udział w II Ogólnopolskich Dniach Innowacji w Dydaktyce jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje i harmonogram konferencji dostępny jest na stronie internetowej www.matemaniak.pl i na profilu Facebook.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt