MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


To będzie osiemnasta już edycja programu „Study in Poland”, realizowanego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

W roku akademickim 2022/23 przekroczyliśmy magiczną liczbę 100 tysięcy studentów zagranicznych w Polsce! Wg. danych GUS, w 2022 roku było ich 105 400. Liczba ta daje współczynnik umiędzynarodowienia 8,7 procenta.

Wynik ten odzwierciedla ogrom pracy wykonanej przez polskie szkolnictwo wyższe w ostatnich kilkunastu latach.

Utrzymanie tego poziomu umiędzynarodowienia w kontekście współczesnych wyzwań, takich jak wojna za naszą wschodnią granicą, wymaga trafnego określenia głównych kierunków naszych rekrutacyjnych zainteresowań, postawienia wykonalnych zadań i podwojenia wysiłków. A także pogłębienia umiejętności wspólnego działania.

W ramach aktywności programu „Study in Poland”, jak co roku, przygotowaliśmy szeroki zestaw działań promocyjno-informacyjnych za granicą, a także przedsięwzięć rozwijających kompetencje uczelni w zakresie umiędzynarodowienia.

Działania „Study in Poland” w roku akademickim 2023/24 prowadzone będą jeszcze częściowo – ze względu na wojnę w Ukrainie – w przestrzeni wirtualnej, ale priorytetem są aktywności stacjonarne. Czas pandemii pokazał, że nawet najbardziej zaawansowane narzędzia wirtualne nie zastąpią kontaktu z drugim człowiekiem na żywo.

Wsparciem dla tych działań będą publikacje w formie e-book oraz tradycyjnej, porządkujące informacje o polskich uczelniach i ułatwiające promocję ich oferty edukacyjnej na targach i innych wydarzeniach międzynarodowych.

Udział w międzynarodowych targach edukacyjnych traktowany był zawsze jako „stały element gry”, który w wielu regionach świata stanowi istotne wsparcie promocji internetowej i mobilnej.

W roku akademickim 2023/24 skupimy się na kierunku wschodnim (Uzbekistan, Kazachstan, Azerbejdżan, Gruzja, Turcja), skąd przyjeżdża coraz więcej studentów zagranicznych i który daje największe szanse na dalszy wzrost liczby aplikacji od utalentowanych osób zainteresowanych studiami w Polsce. Przetestujemy także nowe rynki rekrutacyjne, w pierwszej kolejności Egipt oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Skuteczność podejmowanych przedsięwzięć zostanie zapewniona poprzez działania wspierające. Będą to między innymi: konferencja Studenci zagraniczni w Polsce 2024, platforma informacyjna dla uczelni uczestniczących w programie www.info.studyinpoland.pl, newsletter „Study in Poland”, Nagroda Internationalization Stars dla osób, które w wybitny sposób rozwijają umiędzynarodowienie polskich uczelni, konkurs INTERSTUDENT 2024 promujący dobre praktyki w zakresie wspierania studentów zagranicznych, a także Akademia Internacjonalizacji z szeroką ofertą szkoleń nt. praktycznych aspektów umiędzynarodowienia oraz webinaria warsztatowe dot. narzędzi wsparcia umiędzynarodowienia w ramach projektów Europejskich.

Szczegółowy wykaz znajdą Państwo w "Planie działań 2023/24". 

Strona oferty programu „Study in Poland” na rok akad. 2023/24 

Uczelnie dotychczas nie uczestniczące w programie „Study in Poland”, a zainteresowane przystąpieniem do niego prosimy o kontakt:

Julia Łysik, koordynatorka Study in Poland, tel. 22 821 90 27,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy uczelnie członkowskie KRASP do kontynuacji udziału w programie „Study in Poland” w roku akademickim 2023/24.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!