MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Jak co roku przygotowaliśmy w ramach programu Study in Poland istotne wydarzenia, na które serdecznie Państwa zapraszamy. Wśród nich m.in. Konferencja "Studenci zagraniczni w Polsce", szkolenia "Akademii Internacjonalizacji" oraz seria webinariów warsztatowych dot. narzędzi wsparcia umiędzynarodowienia w ramach projektów Europejskich.

Studenci zagraniczni w Polsce 2024

Na początku lutego zorganizowana zostanie, po raz siedemnasty, ogólnopolska konferencja na temat strategii umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego Studenci zagraniczni w Polsce 2024. Gospodarzem konferencji będzie Politechnika Poznańska. Termin konferencji: 8-9 lutego 2024.

Kiedy poznamy „Gwiazdy Umiędzynarodowienia” i Interstudentów 2024?

Nagrody "Gwiazdy Umiędzynarodowienia - Internationalization Stars" zostaną w 2024 roku przyznane po raz siódmy. Otrzymają je osoby, które w wybitny sposób przyczyniają się do rozwoju umiędzynarodowienia polskich uczelni.

Wręczenie Nagród odbędzie się tradycyjnie podczas Gala Dinner dorocznej konferencji Studenci zagraniczni w Polsce.

8 lutego 2024 roku, na Politechnice Poznańskiej poznamy laureatów w następujących kategoriach: „Gwiazda Zarządzania – Management Star”; „Gwiazda Kształcenia – Teaching Star”; „Gwiazda Rozwoju – Development Star”;„Gwiazda Marketingu – Marketing Star”; „Gwiazda Badań – Research Star”; „Gwiazda Publicznej Dyplomacji Akademickiej – Public Diplomacy Star” i „Gwiazda Dyplomacji Naukowej – Science Diplomacy Star”. Przyznane zostaną także dwie nagrody specjalne: „Wschodząca Gwiazda – Rising Star” i „Wybitna Gwiazda – Distinguished Star”.

gwiazdyinternacjonalizacji.pl

Najlepsi zagraniczni studenci w Polsce 2024

Przeprowadzona zostanie także 14. edycja Konkursu INTERSTUDENT 2024 – na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce – w kategorii studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Konkurs organizowany jest pod Honorowym Patronatem Przewodniczącego KRASP oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partnerzy konkursu: Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Laureatów Konkursu INTERSTUDENT 2024 poznamy podczas Gali Nagród 8 lutego 2024 na Politechnice Poznańskiej.

studyinpoland.pl/interstudent

W październiku 2023 uruchomimy możliwość zgłaszania kandydatów do konkursu INTERSTUDENT 2024 oraz Nagrody "Gwiazdy Umiędzynarodowienia".

 

Seria webinariów warsztatowych "Study in Poland"

We współpracy z Komisją do spraw Współpracy Międzynarodowej KRASP, Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) i innymi partnerami umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego w Polsce, zorganizowana zostanie seria trzech webinariów „Study in Poland”, wspierających działania na rynkach międzynarodowych w ramach projektów Europejskich.

Szkolenia Akademii Internacjonalizacji

Na rok akademicki 2023/24 Akademia przygotowała nowy cykl szkoleń w zakresie praktycznych aspektów umiędzynarodowienia, prowadzonych przez najwyższej klasy trenerów, ekspertów oraz praktyków z Polski i zagranicy, podczas których poruszone zostaną aktualne tematy związane z umiędzynarodowieniem, w tym nowe idee działań w tym obszarze i nowe rozwiązania prawne wprowadzane w polskich uczelniach. Szkolenia będą odbywały się online oraz stacjonarnie.

Plan szkoleń w roku akad. 2023/24: studyinpoland.pl/akademia-internacjonalizacji

Perspektywy Women in Tech dla umiędzynarodowienia

Dla utrzymania dynamiki umiędzynarodowienia polskich uczelni potrzebne są nowe „eksportowe” specjalności edukacyjne. Było to celem inicjatywy Polska – międzynarodowy hub badań i edukacji w obszarze IT (Poland – IT Hub for You), realizowanej w latach 2019-2022 przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” w ramach programu DIALOG. Chodziło o zainteresowanie utalentowanych studentów, doktorantów i młodych badaczy z krajów Partnerstwa Wschodniego i Azji Centralnej podjęciem studiów oraz budowaniem kariery naukowej i zawodowej w Polsce. Nacisk położono na talenty kobiece, bo jest to zasób strategiczny o szczególnym potencjale, wnoszący wartość dodaną do innowacyjnych zespołów badawczych. Nasze studia w obszarach IT i Tech będą promowane w roku 2023/24 wśród młodzieży Azerbejdżanu, Gruzji, Kazachstanu, Uzbekistanu, Kirgistanu i Ukrainy. Ponad 200 osób spośród uczestników tych spotkań zastanie zaproszonych na Salon „Poland – IT Hub for You” organizowany w ramach Perspektywy Women in Tech Summit 2024, który odbędzie się 12-13 czerwca 2024 w centrum EXPO XXI Warszawie.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave