MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Choć dla niektórych może być odległym krajem na północy, Finlandia ma ambicję, by stać się potęgą naukową do tego stopnia, że rząd niedawno zobowiązał się przeznaczyć 4% PKB na badania i rozwój (w polskim budżecie na ten cel przeznacza się ok 1,3%). Nie ma dobrych badań bez talentów.

Finlandia znana jest na świecie od lat, że ma wzorowy system edukacji od przedszkola poczynając, a nauczyciel cieszy się wysoką pozycję w społeczeństwie. Potwierdziły to wyniki Programu Międzynarodowej Oceny Uczniów (PISA) gdzie uczniowie w Finlandii we wszystkich kategoriach plasowali się najwyżej.

Jednak przy populacji wynoszącej 5,5 miliona realizacja tych aspiracji będzie zależeć od zdolności przyciągania talentów z całego świata. Fińskie uniwersytety przygotowują się do odegrania w tym procesie swojej roli przede poprzez przyciąganie ze świata studentów, wśród których znajdą się tak potrzebne talenty. Rząd liczny na potrojenie liczby zagranicznych studentów. Wprowadzone w kwietniu 2022 nowe prawo ma na celu ograniczenie biurokracji, z jaką borykają się studenci zagraniczni, którzy chcą studiować w tym kraju i szukać pracy po ukończeniu studiów.

„Nie chcemy postrzegać studentów jedynie jako narzędzia służącego rozwiązaniu naszego problemu demograficznego” – mówi Yuri Birjulin doradca związku studentów SYL „Postrzegamy studentów jako wartość samą w sobie ..i należy ich wspierać, niezależnie od tego, czy brakuje wykwalifikowanej siły roboczej, czy nie”.

thepienews.com

atlas2022.uw.edu.pl

universityworldnews.com

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave