MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Od 12 do 13 września na Politechnice Wrocławskiej odbywał się  Wrocławski Salon Maturzystów. Podczas jego trwania uczniowie ostatnich klas szkół średnich mogli dowiedzieć się, jak dobrze zdać maturę i zaplanować studia.

Jesteście dla nas ważni! - tak powitał gości Wrocławskiego Salonu Maturzystów (12-13 września) gospodarz wydarzenia na Dolnym Śląsku, dr inż. Piotr Górski, prorektor Politechniki Wrocławskiej ds. studenckich. - Akademickim uczelniom zależy na dobrze zorientowanych i dobrze przygotowanych kandydatach na studia. Życzymy wam udanych wyborów edukacyjnych! 

Maturzystów na uroczystej inauguracji zorganizowanej w Centrum Kongresowym PWr powitali także osobiście rektorzy, profesorowie: Andrzej Kaleta (Uniwersytet Ekonomiczny), Jarosław Bosy (Uniwersytet Przyrodniczy) i dr Agnieszka Pisula-Lewandowska, prorektorka wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Biura Edukacji stolicy Dolnego Śląska.

Na wrocławski Salon przybyło już pierwszego dnia ponad 2 tysiące maturzystów. Uczestniczyli w sumie w 38 spotkaniach dotyczących  matury 2024, prowadzonych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, którym serdecznie dziękujemy za ten wysiłek, a także w warsztatach i webinarach przygotowanych przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy i - co szczególnie cenne - przez samych nauczycieli akademickich z Politechniki Wrocławskiej. Ta nowa formuła pozwala lepiej poczuć smak studenckiej przygody, którą maturzyści rozpoczną na uczelniach za rok.

Do Centrum Kongresowego PWr przyjechało 26 uczelni; uczestnicy mieli  okazję poznać z pierwszej ręki ofertę studiów i zasady przyjęć w uczelniach akademickich stolicy swojego regionu, ale także spotkali się z przedstawicielami najlepszych polskich szkół wyższych - z Krakowa, Poznania, Warszawy, Szczecina...

Podczas Salonu każdy zarejestrowany uczestnik odebrał za darmo topową publikację Perspektyw, czyli „Informator dla Maturzystów 2024”. Można w nim znaleźć nie tylko wiarygodne informacje o „nowej” maturze (czyli egzaminach w formule 2023 – harmonogram, porady związane z najważniejszymi przedmiotami maturalnymi itp.), ale też Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2023 i Ranking Kierunków Studiów (74 najpopularniejsze kierunki!) oraz informacje o zasadach przyjęć na wszystkie uczelnie na rok akademicki 2024/2025.

Patron medialny Wrocławskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2023: www.wroclawskiportal.pl.

Patron medialny ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2023: strefaedukacji.pl.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!