MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Ambasador Francji w Indiach Emmanuel Lenain potwierdził, że Francja zamierza przyjąć 30 tys. studentów z Indii do 2030 roku. Po złagodzeniu ograniczeń związanych z Covid-19 liczba studentów wyjeżdżających do Francji regularnie rośnie o około 25 procent każdego roku.

Istnieje wiele powodów, dla których indyjscy studenci wybierają Francję. Jeśli chodzi o koszty studiów, czesne w publicznych szkołach wyższych jest niskie (maksymalnie 2700 euro rocznie w przypadku studiów licencjackich i 3700 euro rocznie w przypadku studiów magisterskich).

Rząd francuski w dużym stopniu dotuje szkolnictwo wyższe, ponosząc dużą część kosztów, nawet w przypadku studentów spoza UE, nie wspominając o świadczeniach takich jak ubezpieczenie społeczne, pomoc w wynajmie, transport publiczny itp. oferowanych przez rząd studentom zagranicznym. Co więcej, co roku Francja oferuje stypendia specjalnie dla indyjskich studentów.  Jeżeli studenci z tego kraju posiadają tytuł magistra lub wyższy i spędzili co najmniej semestr na studiach we Francji, kwalifikują się do pięcioletniej krótkoterminowej wizy Schengen.

Indie i Francja utworzyły niedawno indo-francuski kampus nauk przyrodniczych na rzecz zdrowia dla regionu Indo-Pacyfiku. W inicjatywie tej od samego początku uczestniczy ponad 60 instytucji (uniwersytety, instytuty badawcze, partnerzy branżowi, start-upy, grupy medyczne, szpitale) z obu krajów.

Opr. MTA

Źródło: indianexpress.com

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!