MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Wynik polskiej kadry w konkursie EuroSkills Gdańsk 2023 podbili też zawodnicy, którzy zdobyli medale doskonałości, czyli wyróżnienia przyznawane wszystkim, których wynik przekroczył 700 punktów, ale nie wystarczył do wkroczenia na podium. W polskiej kadrze było to 6 osób.

Alan Kaczkowski, 20 lat, jest absolwentem szkoły branżowej I stopnia w zawodzie monter kadłubów jednostek pływających i był polskim reprezentantem w konkurencji spawalnictwo.

O sobie mówi: „Do zawodu zainspirował mnie ojciec, który jest wybitnym specjalistą w tej dziedzinie (…). Predyspozycje do spawania odkryłem w sobie już na etapie pierwszych zajęć praktycznych w szkole branżowej. To trudny zawód wymagający stałego nabywania wiedzy i doskonalenia techniki. Nie każdy jest w stanie go wykonywać, bo trzeba mieć pewne zdolności manualne. Kluczem do sukcesów w tej dziedzinie jest precyzja. (…) Udział w EuroSkills Gdańsk bardzo ambitnie kształtuje moją ścieżkę zawodową i staram się wykorzystać jej cały potencjał. Chcę się rozwijać i być coraz lepszy w swoim fachu i w przyszłości móc dzielić się swoim doświadczeniem z innymi".

Łukasz Kobyłecki, 23 lata, ukończył Technikum Agrobiznesu im. Władysława Stanisława Reymonta w Rawie Mazowieckiej, obecnie mieszka w Łodzi, gdzie pracuje w restauracji Ukryte Rzeki, a startował w konkurencji serwis restauracyjny.

O sobie mówi: „Zgłoszenie się do konkursu było spontaniczną decyzją, początkowo nie traktowałem tego zbyt poważnie. Ale usłyszałem, że to konkurs oferujący wiele możliwości rozwoju, interesujących doświadczeń oraz szkoleń. (…) Konkurs dał mi nowe znajomości i nową wiedzę. Miałem też przyjemność odbyć staż w restauracji z gwiazdką Michelin w Krakowie. Dzięki konkursowi mogę stać się bardziej widoczny i rozpoznawalny".

Weronika Kwiatek-Binda, 23 lata, pochodzi z Zawadzkiego (województwo opolskie), a obecnie mieszka w Krapkowicach, a wiedzę z florystyki, czyli kategorii, w której startowała, zdobywała w Szkole Policealnej TEB Edukacja w Opolu.

O sobie mówi: „Pasję do kwiatów zaszczepiła we mnie mama, która od 15 lat ma pracownię florystyczną. Od szóstego roku życia przyglądałam się jej pracy. Najpierw było zainteresowanie, ale mama zabierała mnie na kursy, warsztaty, więc ta ciekawość z czasem stawała się pasją, którą chciałam pogłębiać. (…) Ten konkurs bardzo zmienił moje życie. Z jednej strony to zdobyte nowe umiejętności, z drugiej możliwości, jakie mi otworzył. Nawiązałam wiele nowych kontaktów, a udział we współzawodnictwie pomógł mi w samorozwoju".

Janusz Perucki, 20 lat, startował w konkurencji gotowanie, w której zajął 6. miejsce, a pochodzi z Międzyzdrojów i jest absolwentem Zespołu Szkół nr 6 w Szczecinie.

O sobie mówi: „Najbardziej lubię eksperymentować ze smakami i różnymi kombinacjami. Uważam, że gotowanie to dobra zabawa. Fascynujące jest odkrywanie nowych smaków i kreatywne eksperymentowanie. (…) W moim zawodzie najważniejsza jest cierpliwość. Trzeba też być bardzo opanowanym. Ważne są również ambicja i wytrwałość. Wielu rzeczy można się nauczyć, ale aby odnieść sukces, trzeba mieć silny charakter".

Emilia Wilde, 19 lat, mieszka i pracuje w Katowicach, gdzie skończyła Rzemieślniczą Branżową Szkołę l Stopnia, a w EuroSkills Gdańsk reprezentowała Polskę w konkurencji fryzjerstwo.

O sobie mówi: „Od najmłodszych lat ciągnęło mnie do tego zawodu. (…) Chcę zmieniać ludzi. Sama jestem osobą, która mimo trudności się nie poddaje i zawsze daje z siebie wszystko. Staram się zarażać innych pozytywną energią i uśmiechem. Udział w konkursie poprawił moje umiejętności. Widzę ogromną różnicę między swoimi umiejętnościami np. sprzed roku, a tym, co jest teraz. (…) Ewidentnie trening daje efekty."

Mateusz Wyskok, 21 lat, pochodzi z Warszawy i startował w konkurencji instalacje sanitarne i grzewcze. Jest absolwentem stołecznego Technikum Architektoniczno-Budowlanego im. S. Noakowskiego.

O sobie mówi: „Od zawsze lubiłem pracę manualną (…). Mój dziadek był budowlańcem i od małego uczył mnie wszystkiego, co jest związane z budową, wykończeniami. (…) W trakcie nauki szkolnej trafiłem na ludzi, którzy pokazali mi wszystko, co najciekawsze w tym zawodzie, wiele się od nich nauczyłem. Zauważono moje umiejętności i to, że jako młody człowiek potrafię coś wykonać, a przy tym myślę. (…) Spróbowałem swoich sił, startując w Worldskills Poland, w których brałem udział dwa razy: w 2021 zająłem 2 miejsce, a w 2022 - 3 miejsce. Wszystkie te wydarzenia umocniły mnie w przekonaniu, że mam talent w tym, co robię, i że warto próbować udoskonalać swoje umiejętności i co najważniejsze NIGDY SIĘ NIE PODDAWAĆ".

worldskillspoland.org.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!