MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Warszawa (14-15 września) jest centralnym punktem przesiadkowym (z matury na studia), czyli jednym z 14 przystanków ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Dzięki kampanii uczniowie ostatnich klas szkół średnich, a także ich młodsi koledzy mogą spokojnie zaplanować swoje egzaminy maturalne oraz wybrać studia. A wszystko to dzięki Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która zaprasza na Warszawski Salon Maturzystów wraz z uczelnią gospodarzem, czyli Politechniką Warszawską.

Salony Maturzystów Perspektyw już od 17 lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów, ich rodziców i nauczycieli, a Warszawa jest zawsze centralnym punktem na „trasie” kampanii informacyjnej Perspektyw. Wrzesień, który nieodłącznie kojarzy się ze szkołą, to idealny moment na zorganizowanie kampanii Salon Maturzystów Perspektywy 2023 także dlatego, że do końca tego miesiąca uczniowie ostatnich klas szkół średnich mają czas na złożenie deklaracji maturalnych. Dlatego Perspektywy już we wrześniu ogłaszają alarm maturalny, by przypomnieć uczniom, że najlepszym lekarstwem na stres jest rzetelna i sprawdzona informacja oraz dobre przygotowanie.

To z myślą o pierwszej poważnej decyzji związanej z maturą organizatorzy przygotowali bogaty program wydarzenia. Na Politechnice Warszawskiej odbywać się będą m.in. spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie (w programie: spotkanie na temat ogólnych zasad na egzaminie maturalnym, a także o egzaminach z poszczególnych przedmiotów: języka polskiego, matematyki, języków obcych, biologii, chemii, geografii), wykłady o maturze ustnej czy o sprawdzonych sposobach na dobry wybór studiów, spotkania z nauczycielami akademickimi oraz pracownikami działów rekrutacji i studentami (zaprezentują się uczelnie nie tylko ze stolicy!), a także doradztwo zawodowe (m.in. bezpłatne konsultacje indywidualne z ekspertami z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń).

Salon to także okazja, by odebrać całkowicie darmową dla zarejestrowanych uczestników najbardziej szczegółową na rynku publikację o maturze i ofercie uczelni. Topowa publikacja Perspektyw, czyli „Informator dla Maturzystów 2024”, czekać będzie na stoisku organizatora wydarzenia, czyli Fundacji Edukacyjnej Perspektywy (zaraz przy wejściu do sali wystawienniczej). W „Informatorze” można znaleźć nie tylko wiarygodne informacje o „nowej” maturze (czyli egzaminach w formule 2023 – harmonogram, porady związane z najważniejszymi przedmiotami maturalnymi itp.), ale też Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2023 i Ranking Kierunków Studiów (74 najpopularniejsze kierunki!) oraz informacje o zasadach przyjęć na wszystkie uczelnie na rok akademicki 2024/2025.

Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2023 odbywa się na Politechnice Warszawskiej 14-15 września, godz. 9.00-15.00. Wstęp wolny, konieczna jest rejestracja na spotkania na www.salonmaturzystow.pl.

Uwaga, Politechnika Warszawska nie dysponuje miejscami parkingowymi dla autokarów. Najbliższy parking dla autokarów znajduje się na Placu Defilad przy PKiN.

Patron medialny kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2023: portal strefaedukacji.pl

fot.WSR

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt