MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Gdyby Salony Maturzystów chodziły do szkoły, Warszawski w tym roku przygotowywałby się do matury.

To właśnie na Politechnice Warszawskiej 18 lat temu odbył się pierwszy, pilotażowy Salon Maturzystów Perspektywy. Przyjechały wtedy tłumy maturzystów i nauczycieli z całej Polski, dlatego rok później kampania odbyła się już w kilkunastu miastach akademickich i - trwa do dziś.

W samo południe gości Salonu przywitali na schodach Auli Głównej: prof. Krzysztof Zaremba, rektor Politechniki Warszawskiej, Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, Łukasz Wawer, zastępca dyrektora Centrum Transformacji Cyfrowej w MEiN i Waldemar Siwiński, założyciel Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca kampanii.

- Bardzo się cieszę, że po pandemicznej przerwie Warszawski Salon znów odbywa się na Politechnice, czyli tam, gdzie zaczęła się jego historia. To wspaniałe miejsce, które warto poznać przed podjęciem decyzji o wyborze studiów – powiedział Waldemar Siwiński, dziękując jednocześnie PW za pełnienie  - po raz kolejny - roli uczelni gospodarza.

Dyrektor Łukasz Wawer z Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazał maturzystom informacje na temat nowego użytecznego narzędzia: wyszukiwarki studiów, w której młodzi ludzie znajdą nie tylko informacje o zasadach rekrutacji, ale także dane dotyczące perspektyw zatrudnienia i zarobków. Zapowiedział także pełną digitalizację wszystkich świadectw, zaświadczeń i dyplomów dotyczących wykształcenia, co znacząco ułatwi rekrutację na kolejne etapy kształcenia i do pracy.

Wiele dobrych życzeń dla maturzystów miała prezydent Renata Kaznowska, która zachęcała także do kontaktu z przedstawicielami uczelni i rozważnego wybierania kierunków i uczelnie.

- Witam państwa w murach Politechniki Warszawskiej – powiedział prof. Zaremba.  – Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu swój wymarzony kierunek studiów.

Gmach Główny Politechniki od rana przeżywa prawdziwe oblężenie: maturzyści z województwa mazowieckiego przyjeżdżają na spotkania z uczelniami (jest ich ponad 40!) i wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. Długa kolejka ustawia się po bestseller Perspektyw – “Informator dla Maturzystów 2024”.

Jutro drugi dzień Warszawskiego Salonu Maturzystów – zapraszamy od 9!

https://salonmaturzystow.pl

fot. Anita Kot

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt