MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Po raz siedemnasty Uniwersytet Gdański był gospodarzem wrześniowego Salonu Maturzystów Perspektyw.

19 września równo o godz. 9.00 w Auli Głównej im. prof. M. Cieślaka na Wydziale Prawa i Administracji UG maturzystów przywitał prof. Arnold Kłonczyński, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UG.

Prorektor Kłonczyński zachęcał uczniów, by korzystali z okazji i wnikliwie pytali przedstawicieli uczelni o ofertę. – Przede wszystkim dowiadujcie się o to, jakie umiejętności, jaką wiedzę i jakie praktyczne doświadczenia można zdobyć na danym kierunku, bo czasami sama nazwa kierunku czy specjalizacji na nim niewiele wam mówi albo może być myląca – radził. – Sam Uniwersytet Gdański ma w tym roku już 89 kierunków studiów, a niedługo będzie ich 95. Już tylko ta liczba wskazuje, że kierunki nijak się mają do przedmiotów szkolnych, dlatego tym istotniejsze jest, by dokładnie pytać o to, jak wygląda kształcenie na konkretnych kierunkach i specjalnościach. Dzisiaj przestrzeń Uniwersytetu Gdańskiego jest otwarta dla was: pytajcie, ale też rozglądajcie się po kampusie, sprawdzajcie nawet tak zwyczajne rzeczy jak to, czy krzesła są tu wygodne, a kawa ma dobry smak, bo to też wpływa na komfort studiowania. Życzę wam dobrego poznawania świata studiów, które przygotowaliśmy dla was, a wcześniej dobrego poznania zasad czekających was w maju egzaminów maturalnych.

Wykład inauguracyjny wygłosiła Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, która przybliżała uczniom harmonogram i zasady związane z egzaminem maturalnym 2024. – Znowu się mogę tu poczuć jak „pani w klasie”, choć ta klasa jest ogromna i bardzo liczna. Ale to tym bardziej mnie cieszy, bo mogę jak najwięcej z was zachęcić do nieodkładania egzaminów maturalnych na za rok czy na za kilka lat. Radzę: podejdźcie do matury, bo warto się kształcić, warto korzystać z wspaniałej oferty, jaką przygotowały dla was uczelnie.

Gdański Salon Maturzystów Perspektywy 2023 odbywa się 19 – 20 września, w godz. 9.00 – 15.00, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 6. Wstęp wolny, zarejestrowani uczestnicy mogą odebrać „Informator dla Maturzystów 2024” – topową publikację Perspektyw.

https://salonmaturzystow.pl/gdansk

Fot. Uniwersytet Gdański

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!