MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


W Auditorium Maximum UJ odbył się Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2023.

Uczniowie klas maturalnych z całej Małopolski tłumnie przybyli do największej sali wykładowej najstarszego polskiego uniwersytetu, by wysłuchać ekspertów krakowskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i poznać oferty studiów różnych uczelni.

Podczas wykładu inauguracyjnego gości powitał prezes Waldemar Siwiński: Salon Maturzystów to miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami. My, jako Perspektywy, cieszymy się, że w Krakowie Salon cieszy się taką popularnością.

Następnie głos zabrał Jego Magnificencja prof. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego: Kraków oferuje niesamowitą ofertę studiów licencjackich i magisterskich, oraz niesamowitą atmosferę studiowania.

Wiceprezydent Krakowa, Anna Korfel - Jasińska zwracając się do maturzystek i maturzystów powiedziała, że Salon Maturzystów to miejsce oswajania się z maturą, ale też utwierdzania się w decyzjach. Przekazała najważniejsze informacje o programie wspierania uzdolnionych uczniów - miasto Kraków dla najzdolniejszych maturzystów ufundowało stypendia od 7 000 do 12 000 zł. Zakończyła hasłem: warto się uczyć, trzeba się uczyć, opłaca się uczyć.

Halina Cimer, Małopolska Wicekurator Oświaty, życzyła uczniom powodzenia w realizacji planów edukacyjnych. Wyraziła również radość, że co roku na salonach jest coraz więcej osób.
Na sam koniec głos zabrał Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie: Z ogromną satysfakcją OKE uczestniczy w Salonach Maturzystów. To niepowtarzalna okazja, żeby posłuchać ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Trzymam kciuki za jak najwyższe wyniki egzaminów maturalnych.

https://salonmaturzystow.pl/krakow

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!