MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen mianowała Ilianę Ivanovą na stanowisko komisarza ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży. Nowa komisarz utrzyma fotel jedynie do końca tej kadencji Komisji, czyli do końca października 2024 roku.

Iliana Ivanova to bułgarska polityk, ekonomistka, była posłanka do Parlamentu Europejskiego i członkini Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (ETO). Została nominowana na to stanowisko po tym, jak jej poprzedniczka Mariya Gabriel została wezwana z powrotem do Bułgarii, aby pomóc w utworzeniu rządu koalicyjnego.

Nowa Komisarz zdobyła tytuł magistra międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Warnie w 1999 roku. Posiada dyplom MBA in Global Management amerykańskiej uczelni Thunderbird School of Global Management w Alizonie.

Ivanova jako kluczowy priorytet wskazała zapewnienie stabilnego i rosnącego budżetu UE na badania i innowacje. Eksperci ds. polityki badań naukowych i innowacji mają nadzieję, że podczas kadencji Ivanova skoncentruje się na kolejnych problemach badawczych i będzie kontynuować prace Marii Gabriel nad zniwelowaniem przepaści innowacyjnej w UE między Wschodem a Zachodem.

Źródło: sciencebusiness.net

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!